بانوان وزنه‌بردار ایران چقدر برای حضور در المپیک شانس دارند؟

بانوان وزنه‌بردار ایران چقدر برای حضور در المپیک شانس دارند؟

به گزارش خبرنگار ورزشی تسنیم، به دنبال افزایش تعداد نمونه‌های دوپینگ وزنه‌برداران کشورمان، ایران با جریمه مواجه و اعلام شد کشورمان می‌تواند با دو سهمیه مردان و دو سهمیه زنان در المپیک توکیو حضور پیدا کند. هرچند هنوز وضعیت سهمیه مردان مشخص نشده است و مسابقات آسیایی در فروردین ماه تعداد سهمیه‌ها را مشخص خواهد کرد، درباره بانوان وضعیت به‌گونه‌ای دیگری خواهد بود.

با توجه به اینکه وزنه‌برداری بانوان رشته‌ای نوپا در کشورمان است، با وجود تمام تلاش‌هایی که انجام شده، رکوردهای آنها با رکوردهایی که برای کسب سهمیه و مدال لازم است، هنوز فاصله زیادی دارد، اما این بدین معنا نیست که وزنه‌برداران بانوی ایرانی هیچ شانسی برای تجربه اولین المپیک‌شان نداشته باشند، هرچند که موضوع حضورشان در المپیک با وایلدکارت هم عملاً منتفی است.

محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه‌برداری در این باره به تسنیم گفت: باید ببینیم دختران به چه رکوردی می‌رسند. با توجه به اینکه قوانین می‌گوید نفر اول هر قاره می‌تواند به المپیک راه یابد، دختران ما یک شانس دارند. هشت نفر اول هر وزن مستقیم به المپیک راه پیدا می‌کنند و در این بین ممکن است مثلاً نفر نهم یک وزن، بتواند با سهمیه قاره‌ای سهمیه بگیرد. پریسا جهان‌فکریان و الهام حسینی دو نفری هستند که می‌توانند همچنان امیدوار باشند، البته این بستگی به عوامل زیادی دارد.

 

انتهای پیام/