برابری امتیازهای بارسلونا و رئال مادرید در فصل جاری لالیگا از زمان بازگشت ژاوی

برابری امتیازهای بارسلونا و رئال مادرید در فصل جاری لالیگا از زمان بازگشت ژاوی

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه اسپورت کاتالونیا؛ تیم فوتبال رئال مادرید هفته گذشته قهرمانی‌اش در لالیگا را مسجل کرد آن هم با 15 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم جدول یعنی بارسلونا اما یک دلیل بسیار مهم قهرمانی این تیم در فصل جاری شروع ضعیف رقبای اصلی این تیم به خصوص بارسلونا بود.

با وجود اختلاف امتیازی فاحش رئال مادرید و بارسلونا، واقعیت این است که اختلاف سطح این دو تیم حداقل در لالیگا کمتر از چیزی است که به نظر می‌رسد، مخصوصا در نیمه دوم فصل جاری و پیروزی 4 بر صفر تیم کاتالان برابر رئالی‌ها در سانتیاگو برنابئو هم گواه این موضوع بود.

از طرفی آمار‌ها هم می‌گویند که تفاوت میان رئال مادرید و بارسلونا نشأت گرفته از دوران بحرانی است که هنوز رونالد کومان هدایت کاتالان‌ها را بر عهده داشت و بعد از اخراج او و روی کار آمدن ژاوی هرناندس این تفاوت از بین رفت.

ژاوی ماه نوامبر سال 2021 هدایت بارسلونا را عهده‌دار شد و آبی‌و‌اناری‌های نوکمپ از آن زمان تا کنون همان‌قدر امتیاز گرفته‌اند که رئال مادرید امتیاز کسب کرده است.

بارسلونا در آخرین بازی‌اش قبل از ورود ژاوی به کادر فنی این تیم، زمانی که سرخی بارخوان به صورت موقت مربیگری می‌کرد، برابر سلتاویگو مساوی کرد. در آن زمان (هفته سیزدهم) این تیم با تنها 18 امتیاز در رده نهم جدول قرار داشت و 12 امتیاز کمتر از رئال مادرید کسب کرده بود.

از هفته چهاردهم تا سی‌وپنجم اما کاتالان‌ها 51 امتیاز کسب کرده‌اند که دقیقاً همان تعداد امتیازی است که رئال مادرید در این مدت امتیاز گرفته، ضمن اینکه تفاضل گل بارسایی‌ها نسبت به رقیب مادریدی در این مدت بهتر هم بوده است.

این در حالیست که دیگر تیم‌هایی که در کورس قهرمانی داشتند، اتلتیکومادرید 41 امتیاز، سویا 38 امتیاز، رئال بتیس 37 امتیاز و رئال سوسیه‌داد 28 امتیاز کسب کردند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم