برای شروع فعالیتم صبر کردم / پولی در فدراسیون نیست

برای شروع فعالیتم صبر کردم / پولی در فدراسیون نیست

به گزارش خبرنگار مهر، هادی ساعی صبح امروز با حضور در برنامه کادر فنی درباره دریافت حکمش از سوی وزیر ورزش گفت: در این مدت صبر کردم و دوست داشتم کارم را بدون حرف و حدیث شروع کنم. امروز خیالم راحت است که حرفی نیست.

رئیس فدراسیون تکواندو ادامه داد: در ۵۰ روز گذشته لطمه زیادی به تکواندو وارد شد افرادی که حرفه‌ای هستند می‌دانند که از دست دادن زمان در آستانه ۴ رویداد بین المللی بسیار مهم است. میزبان ۴ مسابقه هستیم که هر ۴ رویداد در کسب سهمیه المپیک امتیاز دارد. در یک هفته آتی کار زیاد و فشرده‌ای در پیش خواهیم داشت تا به نحو احسن از هر ۴ رویداد که میزبان هستیم استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: میزبانی مسابقات کمک زیادی به فدراسیون در کاهش هزینه‌ها خواهد کرد. اگر می‌خواستیم در این مسابقات شرکت کنیم حداقل ۲۵ میلیارد باید هزینه اعلام تیم‌ها می‌شد. دوم از میزبانی استفاده خواهیم کرد تا بیشترین امتیاز را برای کسب سهمیه المپیک بدست آوریم.

ساعی ادامه داد: امیدوارم ورزشکارانمان امتیازات لازم در مسابقات برای کسب سهمیه المپیک به دست آورند. رئیس فدراسیون جهانی تکواندو نیز در مسابقات شرکت خواهد کرد و باید به بهترین نحو میزبان رقابت‌ها باشیم. در حال حاضر، فدراسیون تکواندو هیچ پولی ندارد. امیدوارم وزارت ورزش و کمیته کمک‌های لازم را انجام دهند.

ساعی درباره مذکراتش با مهماندوست گفت: پس از انتخابم به عنوان رئیس فدراسیون در تماسی با مهماندوست از او خواستم تا به همراه تیم آذربایجان در مسابقات دهه فجر شرکت کند. در چند سال گذشته ارتباط ایران و آذربایجان در تکواندو قطع شده بود و زمانی که از مهماندوست خواستم به ایران بیاید آنها برنامه‌های خود را برای شرکت در تورنمنت‌های دیگر داده بودند اما مهماندوست دعوت من را پذیرفت و اعزام تیمش به تورنمنت اروپایی را کنسل کرد تا در مسابقات دهه فجر شرکت کنم.

وی تاکید کرد: پیشنهاد دیگری نیز به مهماندوست داده‌ام و اگر فرصت باشد تیم آذربایجان چند روز پس از پایان مسابقات، اردوی مشترکی با ایران برگزار خواهد کرد.

رئیس فدراسیون تکواندو اظهار داشت: تعداد تیم‌های شرکت کننده و نفرات آنها در مسابقات زیاد است. نگرانی که دارم این است که به دلیل افزایش تعداد شرکت کنندگان در مسابقات جام فجر و ریاست فدراسیون جهانی مسابقات طولانی شود. به همین دلیل تعداد تشک‌ها را به عدد ۳ رساندیم. امیدواریم مسابقات به بهترین نحو برگزار شود.

ساعی درباره اعتراضات در مسابقات انتخابی پومسه نیز گفت: دوستان کمی در برگزاری مسابقات انتخابی پومسه عجله کردند. اعتراضات گسترده‌ای از خانواده پومسه انجام شد. به همین دلیل قرار شد تا فرصتی داده شود و یک بار دیگر مسابقات برگزار شود. مرحله دوم مسابقات را نیز به صورت حضوری برگزار می‌شود. اعتقاد دارم با توجه به هزینه‌های موجود باید کیفی ترین تیم به رقابت‌ها اعزام شود و کسانی که شانس کسب مدال طلا دارند عازم شوند.

رئیس فدراسیون تکواندو درباره تقویم فشرده این رشته در مسابقات بین المللی گفت: حدود ۱۰ رویداد مهم در چند ماه آینده در پیش داریم که باید برنامه ریزی فشرده‌ای انجام دهیم. تمام این رویدادها برای کسب سهمیه المپیک است. ماراتن سنگینی در پیش داریم. ۲ سال و نیم را از دست داده‌ایم و باید در فاصله دو سال تا المپیک پاریس برنامه ریزی خوبی انجام دهیم تا ابتدا بیشترین سهمیه را به دست آوریم و در ادامه با کسب خوش رنگ ترین مدال‌ها به کاروان کشور کمک کنیم.

هادی ساعی در ادامه درباره تشکیل کمیته‌ای فنی گفت: در حال حاضر مسابقات پیش رو را با کادر فنی فعلی ادامه خواهیم داد چرا که قرارداد انها تا پایان سال می‌باشد. پس از اتمام مسابقات کمیته فنی را تشکیل خواهیم داد. کمیته‌های فنی به صورت تخصصی شکل خواهد گرفت یعنی در کیورگی یک کمیته فنی، در پومسه یک کمیته و برای مسائل کلان فدراسیون یک کمیته فنی را تشکیل خواهیم داد. کمیته فنی باید در باره انتخاب و نتایج پاسخگو باشد. در گذشته اعضای کمیته فنی ذی نفع بودند اما ما کمیته فنی را تشکیل خواهیم داد که هیچیک از اعضا ذی نفع نباشد. یعنی افرادی که ورزشکار و یا سرمربی و مربی هستند نمی‌توانند عضو کمیته فنی شوند.

ساعی در پایان گفت: امیدوارم تکواندو به روزهای خوب و خوش خود بازگردد.

منبع : مهر