برخورد قاطع با متخلفان معاملات فردایی/ جلوگیری از قاچاق سوخت

برخورد قاطع با متخلفان معاملات فردایی/ جلوگیری از قاچاق سوخت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در حاشیه سفر به استان سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران در ستاد فرماندهی انتظامی استان بیان داشت: خدا را شاکر هستیم که توفیق دیدار با مردم عزیز و شریف و همکاران گرامی در فرماندهی انتظامی و فرماندهی مرزبانی استان نصیب بنده و همکارانم در معاونت‌های تخصصی فراجا شد.

وی افزود: با توجه به ویژگی‌ها و خدماتی که همکاران ما طی ماه‌های گذشته در حوزه‌های مختلف انتظامی و مرزبانی استان انجام دادند، لازم است قدردان زحمات آنان باشیم و مطمئناً درصدد رفع کمبودها و خلاءهای موجود و واگذاری تجهیزات لازم هستیم تا مأموریت‌ها با قوت و انسجام بیشتری انجام شود.

فرمانده کل انتظامی کشور در پاسخ به سوالی در خصوص معاملات فردایی و برخورد پلیس با مجرمان این اقدامات غیر قانونی، بیان داشت: در معاملات فردایی، افرادی هستندکه متأسفانه به قصد سودجویی دنبال منافع خودشان هستند معاملات فردایی از نظر قانون یک حرکت غیر قانونی هستند.

وی افزود: همه دستگاه‌های مسئول می‌بایست افرادی که در زمینه معاملات فردایی فعال هستند را شناسایی کنند پلیس هم در همین رابطه با عزمی راسخ و اشرافی که در این حوزه دارد اقدامات خوبی انجام داده و تعدادی از افرادی که این معاملات را انجام می‌دادند با هماهنگی قضائی دستگیر و مقادیر زیادی اسناد و مدارک از آنان در اختیار پلیس است که با هماهنگی دستگاه قضائی رسیدگی لازم انجام خواهد شد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور افزود: فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران طی ماه‌های گذشته در برخورد با مخلان نظم اقتصادی گام‌های خوبی برداشته و کشفیات قابل ملاحظه‌ای داشته که تأثیر گذار بوده و در موضوع آرامش بخشی به مجموعه اقتصادی کشور و آینده هم با برنامه ریزی خوبی که داریم در خدمت دولت محترم خواهیم بود تا بتوانند در این حوزه به اهداف مد نظرشان دست پیدا کنند.

سردار اشتری ادامه داد: پلیس با اقدامات مقابله‌ای و برخورد با سودجویان اقتصادی توانسته حداقل‌ها را در اختیار مردم عزیز قرار داده و در برخورد با کسانی که با اقدامات مجرمانه و غیر قانونی خود فشار مضاعفی به مردم عزیز وارد می‌کنند به موفقیت‌های خوبی رسیده است.

فرمانده کل انتظامی کشور در پاسخ به سوالی مبنی برطرح اقتصادی جدید دولت و اقدامات پلیس در برخورد با سودجویان و متخلفان این حوزه، تاکید کرد: پلیس تمام توان خود را برای برخورد با سودجویان قرار داده، ارزیابی ما از اقدامات انجام شده در طرح اقتصادی دولت این است که مأموران تمام توان خود را در مجموعه پلیس و در حوزه اقتصادی و برخورد با متخلفان انجام داده و اقدامات خوبی صورت گرفته که مورد تقدیر اقتصاددانان، مردم عزیز، کسبه و بازاریان قرار گرفته که امیدواریم بیشتر از گذشته فعالیت داشته باشیم.

این مقام ارشد انتظامی به اقدامات پلیس در برخورد با باندهای سازمان یافته قاچاق سوخت و متخلفان این حوزه اشاره داشت و بیان کرد: در بحث قاچاق سوخت در استان‌های مرزی خصوصاً در شرق کشور برنامه ریزی مناسبی انجام شده و در پیشگیری از خروج سوخت به خارج کشور کیس های زیادی شناسایی شده اند.

وی با اشاره به کشف ۲۸ میلیون لیتر سوخت و انواع فرآورده‌های نفتی در مأموریت‌های مختلف اخیر پلیس، تصریح کرد: این مقدار فرآورده نفتی خارج از عرضه توزیع پس از کشف تحویل مسئولان مربوطه شده است.

سردار اشتری با هشدار جدی به سودجویان، خاطر نشان کرد: این افراد بدانند کسانی که به دنبال منفعت‌های غیرقانونی و غیر مشروع خود هستند مأموران برابر قانون و مقررات با شناخت و اشرافیت خوبی که دارند اقدامات لازم را در برخورد با آنها انجام داده و خواهند داد و در این رابطه لازم است از مشارکت و همراهی مردم عزیز در مقابله با قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی تقدیر و تشکر نمایم.

منبع : مهر