برد پیت در رقابت واقعی «فرمول یک» رانندگی می‌کند/ آغاز یک پروژه

برد پیت در رقابت واقعی «فرمول یک» رانندگی می‌کند/ آغاز یک پروژه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، جوزف کوشینسکی از همین ماه فیلمبرداری «فرمول وان» با بازی برد پیت را شروع می‌کندو از ۱۱ تیم فیلمبرداری بهره می‌گیرد.
وی که با کارگردانی «تاپ گان: ماوریک» نامزدی انجمن کارگردان‌های آمریکا را کسب کرد، ثابت کرده به اندازه کافی جاه‌طلبی دارد که بخواهد پروژه بعدی‌اش را در زمین مسابقات اتومبیلرانی شروع کند.
کوشینسکی قرار است در فیلم جدیدش برد پیت را در نقش یک راننده «فرمول وان» که از بازنشستگی خارج می‌شود و دوباره مسابقه می‌دهد جلوی دوربین ببرد. لوییس همیلتون راننده محبوب مسابقات اتومبیلرانی و برنده ۷ دوره رقابت‌ها هم به عنوان تهیه کننده با این پروژه همراه است و احتمال می‌رود در نقش خودش هم بازی کند.
در حالی که اپل سازنده این فیلم است و از همین حالا به اکران موفق فیلمش در سال آینده اطمینان دارد، کوشینسکی و جری بروکهایمر دیگر تهیه‌کننده فیلم قصد دارند در مسیر واقعی «فرمول وان» فیلمبرداری خود را انجام دهند.
برای انجام این کار آنها کوچک‌ترین دوربین ۶k متحرک را ساخته‌اند تا تماشاگر فیلم را به داخل کابین راننده ببرند. برد پیت هم واقعاً یک ماشین فرمول وان را که توسط مرسدس بنز ساخته شده برای این فیلم می‌راند.
همیلتون در ارتباط هر روزی با پروژه است و در مورد پیشبرد خط داستانی مشاوره می‌دهد تا صحیح‌ترین داستان تصویر شود. کوشینسکی هم گفته از فیلم «جایزه بزرگ» جان فرانکن‌هایمر الهام می‌گیرد تا این فیلم را بسازد. جالب‌تر اینکه تام کروز هم پیشنهاد داده که در صورت نیاز به او برای رانندگی آماده همکاری است.
پیش از ساخت «تاپ گان: ماوریک» کوشینسکی بیستر برای کارگردانی فیلم‌های علمی تخیلی «فراموشی»، «ترون: میراث» و «تنها شجاعان» شناخته می‌شد اما اکنون با موفقیت «ماوریک» به یکی از پرطرفدارترین فیلمسازان سینما بدل شده است.
سیلورستون مسیر جایزه بزرگ بریتانیا است و این رویداد امسال ۹ جولای برگزار می‌شود. هنوز مشخص نیست آیا برد پیت واقعاً با دیگر رانندگان در طول مسابقه رقابت می‌کند یا فیلمبرداری قبل یا بعد از مسابقه واقعی با حضور رانندگان انجام می‌شود.
دامسون ادریس دیگر بازیگر فیلم است و ارن کروگر، از نویسندگان «تاپ گان: ماوریک» فیلمنامه را نوشته است.