برق ادارات پرمصرف از فردا قطع می شود

برق ادارات پرمصرف از فردا قطع می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت توزیع برق تهران بزرگ، همزمان با افزایش دمای هوا و به دنبال ابلاغ مصوبه هیأت وزیران مبنی بر لزوم کاهش مصرف برق ادارات و دستگاه‌های اجرایی، از روز سه شنبه؛ ۱۷ خردادماه برق ادارات، نهادها و دستگاه‌های اداری و دولتی عمومی شهر تهران که اقدام به کاهش مصرف برق نکرده‌اند قطع خواهد شد.

کامبیز ناظریان، مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: بر اساس مصوبه هیأت وزیران تمامی دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی موظفند در ساعات اداری حداقل ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته و در ساعات غیراداری به میزان ۶۰ درصد، مصرف برق خود را کاهش دهند.

وی افزود: در حال حاضر تمامی ادارات شهر تهران دارای کنتور هوشمند بوده و مصرف برق این ادارات به صورت لحظه‌ای توسط کارشناسان برق پایتخت از راه دور پایش می‌شود.

وی ادامه داد: پیش از این با مراجعه حضوری گروه‌های ارزیاب، راهنمایی‌های لازم به این ادارات داده شده است و در راستای مدیریت بار شبکه و جلوگیری از بروز هرگونه اختلال در تأمین برق هموطنان، برق اداراتی که اقدام به کاهش مصرف نکنند با اخطار قبلی قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با تصریح بر اینکه هیچ گونه مماشاتی در برخورد با دستگاه‌های عمومی پرمصرف نخواهد شد تاکید کرد: سامانه‌های سرمایشی تمامی اداراتی که با تلاش کارشناسان این شرکت، مجهز به سامانه‌های کنترلی مبتنی بر اینترنت اشیا شده‌اند نیز در صورت افزایش بار شبکه، از راه دور قطع خواهد شد.

ناظریان در ادامه با بیان اینکه رصد مصارف ادارات طی روز دوشنبه؛ ۱۶ خردادماه نشان دهنده بی توجهی برخی از دستگاه‌های اجرایی به ضرورت کاهش مصرف برق بوده است اخطار داد تمامی این ادارات شناسایی شده‌اند و در صورت تداوم این شرایط طی روز آتی، بدون شک برق این ادارات، قطع و اسامی آنان اعلام خواهد شد.

منبع : مهر