برنامه «عبدالملکی» برای شستا فقط تئوری پردازی است

برنامه «عبدالملکی» برای شستا فقط تئوری پردازی است

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر، در جلسه علنی نوبت صبح روز دوشنبه (۱ شهریورماه) و در جریان بررسی رأی اعتماد به کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم، هاچر چنارانی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مخالفت با وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: اگر وزیری مخالف نداشته باشد، چگونه می تواند برنامه هایش را به مردم و مجلس عرضه کند. دولت باید بگوید «زنده باد مخالف ما». جلسه رأی اعتماد فرصتی برای بررسی برنامه های وزرا است.

وی با بیان اینکه وزارت کار سرقفلی وزارتخانه ها است، افزود: متأسفانه امروز وزارت کار حیاط خلوت بسیاری از مدیران بازنشسته است. این وزارتخانه گردش مالی بالایی دارد. مردم توقع دارند فردی فسادستیز و آشنا به امور در این وزارتخانه منصوب شود.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس تصریح کرد: این کابینه با این مدل معرفی مورد پسند مجلس نیست. وزرا جابه جا گذاشته شده اند. ما جوانان انقلابی را قبول داریم اما الان فرصتی نداریم که آزمون و خطا کنیم. شش ماه طول می کشد تا حجت الله عبدالملکی بتواند این وزارتخانه عریض و طویل را بشناسد.

چنارانی با بیان اینکه دغدغه حامیان و طرفداران رئیس جمهور معرفی مدیران متخصص و انقلابی است، گفت: وزیر پیشنهادی رفاه برنامه ۷۷ صفحه ای به مجلس ارائه داده که بسیار کلی است. فقط در قسمت بهزیستی که تخصص وزیر پیشنهادی است برنامه های عملیاتی ارائه شده است.

وی خطاب به عبدالملکی، گفت: برنامه شما برای اشتغال چیست. در زمینه ساماندهی شرکت های دولتی چه برنامه ای دارید. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سه وزارتخانه بزرگ است که در هم ادغام شده‌اند. امروز ۵۰۰ شرکت در زیرمجموعه شستا وجود دارد اما آقای عبدالملکی برای ساماندهی این شرکت ها برنامه ندارد و تنها تئوری‌پردازی کرده است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس، متناسب سازی حقوق بازنشستگان را یکی از دغدغه های نمایندگان خواند و گفت: وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی وزارتخانه ای را تحویل می گیرد که در واقع یک اقیانوس است. ۳۰ درصد اقتصاد کشور در اختیار این وزارتخانه است.