برنامه «عین‌اللهی» برای مهار کرونا ادامه همان سیاست‌های قبلی است

برنامه «عین‌اللهی» برای مهار کرونا ادامه همان سیاست‌های قبلی است

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر، در سومین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه سیزدهم که از صبح امروز(دوشنبه) در صحن مجلس شورای اسلامی آغاز شد، مهدی عسگری نماینده مردم کرج در مخالفت با «بهرام عین‌اللهی» وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: انتخاب وزیر بهداشت با جان مرد سروکار دارد بنابراین با جان مردم نمی‌توان با تساهل رفتار کرد. ما یک وزیر معمولی بهداشت با شرایط عادی نمی‌خواهیم.

عسگری ادامه داد: وزارت بهداشت در حال حاضر در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم می‌گیرد و اختیارات و اعتبارات زیادی دارد به همین دلیل اهمیت زیادی دارد که چه فردی تصدی این وزارتخانه را بر عهده بگیرد.

وی افزود: برنامه‌های وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مهار کرونا، ادامه سیاست‌های قبلی و تقلید محض از سازمان بهداشت جهانی است. ما در برنامه‌های او شاهد تناقض‌های جدی هستیم.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه این روزها در بحث واکسیناسیون تناقض‌های زیادی از سوی برخی از مسئولان مطرح می‌شود که این موضوع منجر به بی‌اعتمادی مردم شده و حتماً باید برای رفع بیماری کرونا یک وحدت رویه و انسجام وجود داشته باشد.

عسگری اظهار داشت: بالاترین تعارض منافع در وزارت بهداشت است و کسی می‌تواند جلوی مافیای دارو را بگیرد که خودش ذی‌نفع نباشد.

وی گفت: سوابق عین‌اللهی فقط در حوزه آموزش است و ما نیازمند یک مدیر قوی، جهادی و باسابقه برای عرصه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستیم و فقط با عوض کردن لوکوموتیو کاری نمی‌توان کرد بلکه باید تحول جدی ایجاد شود.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر قرار است دولت آقای رئیسی دولت قوی باشد، وزارت بهداشت نباید وزارت پزشکان باشد، بلکه باید وزارت سلامت باشد.