برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی فوتبال برای استفاده از دانش داخلی

برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی فوتبال برای استفاده از دانش داخلی

به گزارش خبرنگار مهر، در نشست خبری و مراسم رونمایی از پوستر نخستین نمایشگاه تخصصی صنعت فوتبال کشور، امیر محمد سبحانی نیا دبیر برگزاری با اشاره به اینکه این نمایشگاه در آستانه جام جهانی برگزار خواهد شد گفت: هدف اصلی این رویداد رونمایی از آخرین دستاوردهای حرفه‌ای و فنی صنعت فوتبال کشور و همچنین ظرفیت‌های ایران برای میزبانی از توریست ورزشی در حاشیه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برگزار خواهد بود.

سبحانی نیا اشاره کرد در حال حاضر دفتر صنایع ورزشی و خلاق وزارت صنعت و معدن حمایت خوبی از برگزاری هر چه شایسته‌تر این نمایشگاه داشته و امیدوار هستیم تا هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال نیز در فرصت محدود باقی مانده تا برگزاری نمایشگاه همراهی خوبی با این رویداد داشته باشند تا بتوانیم شاهد برگزاری یک نمایشگاه همه جانبه مؤثر برای معرفی ایران در آستانه جام جهانی داشته باشیم.

در ادامه این نشست حسام حمیدی به عنوان صاحب امتیاز این نمایشگاه به معرفی و رزومه شرکت برگزار کننده پرداخت و گفت: در سال ۱۴۰۱ اقدام به برگزاری ۴ نمایشگاه در حوزه‌های مختلف همچون صنعت فوتبال، صنعت سینما و تلویزیون، صادرات و واردات و شرکت‌های دانش بنیان خواهیم کرد، وی همچنین در خصوص سابقه فعالیت این شرکت گفت تاکنون برگزاری ۱۰ نمایشگاه را در کارنامه خود دارد.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی فوتبال برای استفاده از دانش داخلی

در ادامه این نشست مهدی کیانی مسئول برگزاری این نمایشگاه در خصوص سیاست اصلی این نمایشگاه گفت: یکی از برنامه‌های اصلی این نمایشگاه وصل کردن زنجیره ارزش صنعت فوتبال به هم بوده و قصد دارد تا شرکت‌های تولیدی و خدماتی را به متولیان این صنعت معرفی نماید، حضور مؤثر و فعالانه باشگاه‌های ورزشی، شرکت‌های تولید کننده و مؤسسات خدماتی مرتبط با صنعت فوتبال و صنایع وابسته همچون البسه ورزشی، تجهیزات ورزشی و محصولات مصرفی باعث افزایش کیفیت برگزاری این نمایشگاه خواهد شد.

او افزود: قرار است در این نمایشگاه شرکت‌های تولیدات داخلی در حوزه تجهیزات استادیومی، پزشکی، البسه ورزشی و تولیدات چمن ورزشی خدماتی به عموم مردم ارائه کنند. ما می‌خواهیم از توان داخل برای استفاده از فناوری روز تجهیزات استفاده کنیم. چرا تیم‌های لیگ برتری از محصولی که عینا در ایران تولید نمی‌شود استفاده نکنند و مجبور شوند همان جنس را از کشورهای خارجی با هزینه‌های گزاف تهیه کنند.

کیانی از تعامل با فدراسیون فوتبال گفت و اظهار داشت: فعلا واکنش خوبی از آنها دیدیم. آقای تاج پس از انتخاب دوباره و نشستن روی صندلی ریاست گفت همه باید دست به دست هم بدهیم و امیدوارم اتفاقات خوبی در این زمینه رقم بخورد.

همزمان با شروع نمایشگاه دوره‌های دانش‌افزایی درباره داوری، آشنایی با سیستم VAR، فوتبال پایه و آشنایی با فضای هواداری استادیوم‌های ورزشی با حضور مدرس خارجی برای حاضران تدریس خواهد شد

منبع : مهر