بستری ۱۶کودک مبتلا به کرونا درهرمزگان/روند فوت بیماران رو به کاهش

بستری ۱۶کودک مبتلا به کرونا درهرمزگان/روند فوت بیماران رو به کاهش

به گزارش تازه ترین ها، به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی هرمزگان، فاطمه نوروزیان بیان داشت: اکنون ۲۴۶ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۵۶ نفر در آی سی یو و ۱۸ نفر بدحال هستند.
وی تصریح کرد: ۱۶ کودک مبتلا به کرونا نیز در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۱۰ نفر در بخش‌های عمومی و ۶ نفر در آی سی یو بستری هستند که این کودکان از بازه سنی ۲۱ روزه تا ۱۰ ساله هستند که نشان دهنده لزوم مراقبت از کودکان هم در زمینه ابتلا و انتقال کرونا است.
نوروزیان با اشاره به اینکه البته این کودکان تست کرونای مثبت ندارند، اما بر اساس علایم و سی تی اسکن، کرونایی تشخیص داده شده اند، اظهار کرد: در هفته گذشته ۳۲۹ بیمار جدید با علایم حاد تنفسی بستری شدند که ۶۰ درصد آزمایش کرونای مثبت داشتند و ۴۰ درصد بر اساس علائم و سیتی اسکن بیمار کرونایی تشخیص داده شدند که نسبت به هفته پیشتر ۷ درصد کاهش داشته است.
وی با بیان اینکه روند فوت بیماران کرونایی در استان کاهشی است، تصریح کرد: به طور میانگین در هفته گذشته روزانه ۴۷ نفر بستری و ۳۹ نفر ترخیص شدند و از افراد بستری شده روزانه ۵ نفر در آی سی یو بستری شده اند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: شهرستان‌های بستک، پارسیان، جاسک و میناب در وضعیت قرمز هستند و فقط شهرستان بوموسی سفید است و مابقی شهرستان‌ها زرد هستند.
نوروزیان با بیان اینکه در شش ماه و نیمی که از شیوع کرونا می‌گذرد بیش از ۶۲ هزار آزمایش کرونا گرفته شده که هرمزگان رتبه بسیار خوبی در بین استان‌ها در این زمینه دارد، اظهار کرد: مرحله دوم سنجش میزان ابتلا و تراکم ویروسی نیز در استان آغاز شده که به صورت تلفنی با افرادی تماس گرفته می‌شود و آزمایش خون گرفته می‌شود که انتظار می‌رود شهروندان همکاری کنند.
وی با اشاره به اینکه واکسن آنفلوآنزا از هفته اول مهر فقط برای گروه‌های خاص تعیین شده در استان توزیع می‌شود و انتظار می‌رود مردم به داروخانه‌ها مراجعه نکنند، خاطرنشان کرد: با توجه به نبودن واکسن مناسب کرونا، باید یاد بگیریم که از ورود این ویروس به بدن جلوگیری شود زیرا این ویروس در بیرون از بدن پس از مدتی از بین می‌رود.
نوروزیان با بیان اینکه بررسی‌های دانشگاه علوم پزشکی نشان می دهد وضعیت استفاده از ماسک به ویژه در بندرعباس در مقایسه با استان‌های دیگر وضعیت خوبی دارد، افزود: در این هفته گرچه در تعداد بیماران بستری و فوتی‌ها کاهش داشته ایم اما شمار بیماران سرپایی مراجعه کننده مختصری افزایش پیدا کرده و این ممکن است منجر به افزایش بیماران بستری و فوتی‌ها در هفته‌های آینده شود.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: اگر مردم اینگونه شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند شاید بتوان پاییز کم خطری را پشت سر گذاشت.