بستری ۳۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل

بستری ۳۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-28

شهرام حبیب زاده در گفتگو با تازه ترین ها، عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۹ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۲۷ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

وی در خصوص آمار ابتلاء به کرونا به تفکیک شهرستان‌های استان گفت: از تعداد بیماران بستری طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴ نفر از اردبیل، ۲ نفر پارس آباد، ۱۰ نفر مشگین شهر، ۱ نفر گرمی و ۲ نفر نیز از شهرستان خلخال گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۲۲۹ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۵۷ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

حبیب زاده از فوت یک نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلاء به بیماری کرونا در استان اردبیل خبر داد و بیان کرد: از هم استانی‌ها انتظار داریم تا ریشه کن شدن قطعی این بیماری حتماً در استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده و رعایت فاصله گذاری اجتماعی جدیت داشته باشند تا بتوانیم با کمترین تلفات و آسیب‌های ممکن این بیماری خطرناک را کنترل و مهار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرهای اردبیل، خلخال، مشگین شهر و گرمی در وضعیت قرمز، شهرهای پارس آباد، بیله سوار، نمین، نیر و سرعین در وضعیت زرد، و شهرهای کوثر و اصلاندوز در وضعیت سفید قرار دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: از والدین دانش آموزان می‌خواهیم دستورالعمل‌های بهداشتی را حین انتقال دانش آموزان به مدارس رعایت کنند و از تجمع در مدارس و تماس با افراد دیگر خودداری کرده و آموزش موازین بهداشتی به دانش آموزان را فراموش نکنند.