بستری ۴۷ بیمار حاد تنفسی جدید در منطقه کاشان طی ۲۴ ساعت گذشته

بستری ۴۷ بیمار حاد تنفسی جدید در منطقه کاشان طی ۲۴ ساعت گذشته

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-07-15

به گزارش تازه ترین ها، سیدعلیرضا مروجی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هنوز روند افزایشی بستری و ابتلاء به کرونا در منطقه کاشان ادامه دارد، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ بیمار جدید حاد تنفسی در بیمارستان‌های منطقه کاشان بستری شده‌اند.
وی با بیان اینکه از این تعداد ۴۱ بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان و شش بیمار هم در بیمارستان سیدالشهدای آران و بیدگل بستری شده‌اند، ابراز داشت: حداقل سن بستری شدگان در طول شبانه روز گذشته ۲۲ و حداکثر سن ۸۳ سال است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به اینکه تاکنون ۲۵۹ بیمار در بیمارستان‌های منطقه کاشان بستری هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۲۴۳ بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان و ۱۶ بیمار هم در بیمارستان سیدالشهدای آران و بیدگل بستری هستند.
وی همچنین از بستری ۵۱ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه دو بیمارستان شهید بهشتی و سیدالشهدا خبر داد و یادآور شد: این میزان حدود ۲۱ درصد کل بیماران بستری است و این در حالی است که در ابتدای شیوع ویروس کرونا حدود ۱۲ درصد بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بودند.
۸ بیمار مبتلا به کرونا در منطقه کاشان جان خود را از دست دادند
مروجی با اشاره به اینکه متأسفانه در طول شبانه روز گذشته هشت بیمار مبتلا به کرونا در منطقه کاشان جان خود را از دست دادند، بیان داشت: از این بین چهار نفر خانم و چهار نفر هم مرد بودند که در میان آنها دو مرد ۳۴ و ۳۹ ساله هم وجود دارد.
وی با بیان اینکه در طول شبانه روز گذشته جواب تست آزمایش کرونای ۸۶ مورد دیگر در منطقه کاشان مثبت بوده است، افزود: با در نظر گرفتن موارد جدید تعداد کل مبتلایان به کرونا از ابتدای شیوع تاکنون در منطقه کاشان به سه هزار و ۹۷۳ مورد افزایش یافت.