بستر ارسال آنلاین فیلم و تصاویر وقوع جرم برای پلیس فراهم خواهد شد

بستر ارسال آنلاین فیلم و تصاویر وقوع جرم برای پلیس فراهم خواهد شد

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-07-26

به گزارش خبرنگار انتظامی تازه ترین ها؛ اخیراً انتشار برخی از فیلم‌های مربوط به لحظه سرقت یا زورگیری، در شبکه‌های اجتماعی بیشتر صورت می‌گیرد و شاید این گمانه بین کاربران فضای مجازی به وجود بیاید که انتشار این فیلمها در فضای مجازی می‌تواند به روند رسیدگی در پلیس آگاهی، بازداشت متهم یا متهمان و در نهایت به سرانجام رسیدن این پرونده‌ها کمک بیشتری کند و با رؤیت این فیلمها توسط همگان و برانگیخته شدن احساسات عمومی، پلیس در زمان کوتاه‌تری نسبت به اینگونه پرونده‌ها رسیدگی می‌کند.

سردار علیرضا لطفی؛ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در این رابطه و اینکه آیا انتشار این فیلمها توسط شکات پرونده در فضای مجازی، منجر به رسیدگی سریع‌تر به پرونده خواهد شد و اینکه پلیس وقت کمتری برای سایر پرونده‌ها می‌گذارد، اظهار کرد: برای پلیس هیچ تفاوتی ندارد که چه سرقتی یا جرمی روی داده باشد و پلیس آگاهی به تمام پرونده‌ها رسیدگی می‌کند. پلیس در حال تهیه بستر و این سازوکار است که مردم بتوانند اینگونه فیلمها را برای پلیس ارسال کنند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تازه ترین ها بخوانید. (کلیک کنید)

وی خاطرنشان کرد: در بعضی اوقات، فردی که این فیلمها را در اختیار دارد، ذی‌نفع یا شاکی پرونده نیست و به طور مثال مغازه‌دار یا صاحب منزلی بوده که در محل وی سرقت یا جرم روی داده و وی نیز بعدها پس از رؤیت فیلمهای دوربین‌مداربسته، متوجه بروز سرقت از دیگر افراد در محل سکونت یا کسب خود شده است.

این مقام انتظامی بیان کرد: بنابر اقدامات صورت گرفته توسط فاوای پلیس (فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی)، این امکان فراهم خواهد شد که هموطنان اطلاعات خود را به پلیس ارسال کنند، این فیلمها و تصاویر اطلاعات با ارزشی را در اختیار پلیس قرار می‌دهد.

لطفی متذکر شد: از هموطنان می‌خواهیم اگر برای آنها اتفاقی روی داد، مرتکب سرقت یا زورگیری شدند و تصاویر و فیلمهای لحظه وقوع جرم در اختیار آنها بود، به سرعت این مستندات را در اختیار پلیس آگاهی یا کلانتری محل خود قرار دهند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ یادآور شد: البته همچنان که گفتم فاوای نیروی انتظامی در حال فراهم کردن این بستر است که مردم بتوانند این مستندات را بدون مراجعه حضوری در اختیار پلیس قرار دهند.

انتهای پیام/