بسیج دانشجویی ماجرای تخریب خانه بانوی بندرعباسی را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد

بسیج دانشجویی ماجرای تخریب خانه بانوی بندرعباسی را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-09-01

علیرضا صالحی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان هرمزگان در گفت وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، اقدام شهرداری بندرعباس در تخریب منزل زن بی سرپناه را غیر منطقی و زورگویانه توصیف کرد و گفت: شهرداری باید قبل از صدور حکم تخریب، تمامی جوانب را مورد بررسی قرار می داد و مردم قربانی چنین تصمیم غلطی نمی‌شدند. نتیجه این اقدامات وقوع حادثه تلخی برای بانوی هرمزگانی است که برای خود سرپناهی در آن منطقه درست کرده بود. 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه جامع هرمزگان تأکید کرد: لازم است هم مسئولان استان در این خصوص پاسخگو باشند و هم نمایندگان مجلس با تذکر به وزارت کشور و پیگیری‌هایی که در این زمینه صورت می‌دهند، موضوع را پیگیری کنند. همچنین باید اقدام ناشایست شهرداری در تخریب منزل کوچک این بانوی بندرعباسی مورد پیگیری قرار گیرد. 

صالحی اظهار کرد: در این زمینه وزارت کشور باید گزارشی را به مجلس ارائه دهد تا مشخص شود چرا چنین حادثه‌ای واقع شده است. این حکم توسط شهرداری که زیر نظر وزارت کشور است، صادر شده است و البته یک پای این احکام نیز همیشه قوه قضائیه حضور دارد و آن‌ها نیز باید در این زمینه عادلانه رفتار کنند. 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان هرمزگان افزود: قوه قضائیه و وزیر دادگستری باید در این زمینه تحقیق کنند تا مشخص شود قاضی که حکم به تخریب منزل کرده است، همه شرایط را در نظر گرفته است یا خیر. 

صالحی با اشاره به سواستفاده رسانه های معاند از ماجرای تخریب سکونت‌گاه زن بندرعباسی اذعان داشت: رسانه های داخلی نباید اجازه دهند تا رسانه های بیگانه در انتشار اخبار از رسانه های داخلی پیشی بگیرند چرا که رسانه های معاند اطلاعات و اخبار را آنگونه که میخواهند به مردم القا می کنند نه آن چیزی که واقعیت ماجراست.

وی تصریح کرد: بسیج دانشجویی این موضوع راتا حصول نتیجه مناسب پیگیری خواهد کرد و به مردم واقعیت را گزارش می‌دهد، امید است با تحلیل مسائل حاشیه نشینی به راهکار مناسبی برای مقابله با آن دست پیدا کرد.