«بلینکن» نشان داد که دولت‌های مختلف در آمریکا تفاوتی باهم ندارند

«بلینکن» نشان داد که دولت‌های مختلف در آمریکا تفاوتی باهم ندارند

به گزارش مهر به نقل از العهد، «قاسم هاشم» نماینده پارلمان لبنان از مواضع «آنتونی بلینکن» در حمایت از رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: بلینکن در سخنان خود بار دیگر به صورت آشکار از رژیم صهیونیستی جانبداری کرد. این مسأله نشان داد که دولت‌های مختلف در آمریکا در عرصه نقض حقوق فلسطینیان، هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

نماینده پارلمان لبنان تصریح کرد: دولت‌های مختلف در ایالات متحده آمریکا دو روی یک سکه هستند. راهبردی‌ترین اصول ایالات متحده آمریکا حمایت از رژیم صهیونیستی است. امروز اسرائیل نماد تروریسم بین المللی سازمان یافته است که آمریکایی‌ها از آن حمایت می‌کنند.

پیشتر جنبش مقاومت اسلامی حماس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود: ما اظهارات بلینکن در حمایت از رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم می‌کنیم. بلینکن با تأکید بر اینکه تل آویو حق دفاع از خود را دارد، در واقع به صهیونیست‌ها برای ارتکاب جنایت‌های بیشتر چراغ سبز نشان داد.

جنبش حماس در ادامه بیانیه خود تأکید کرد: آیا اقدامات صهیونیست‌ها در کشتار فلسطینیان، کوچاندن آنها از اراضی خود، تخریب خانه‌هایشان و نیز هتک حرمت‌های پی در پی به مسجدالاقصی و مقدسات، دفاع از خود محسوب می‌شود؟