بهترین الگویی که می‌توان از حاج ‌قاسم گرفت ولایت­ پذیری بی‌چون و چرای ایشان بود

بهترین الگویی که می‌توان از حاج ‌قاسم گرفت ولایت­ پذیری بی‌چون و چرای ایشان بود

فارس: حسین پاک معاون بین ­الملل سازمان بسیج دانشجویی در نشست دانشجویان بسیجی دانشگاه الزهرا که به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی برگزار شد، گفت: شهید سلیمانی زمانی که مسئولیت سپاه قدس را برعهده گرفت لبنان در اشغال صهیونیست­ها بود. افغانستان وضع نامطلوبی داشت و بخشی از آن به دست طالبان افتاده بود. در عراق حکومت صدام درگیر مشکلات پس از جنگ با ایران بود و با عربستان و کویت بر سر ادعای رهبری جهان عرب جدال داشتند. در سوریه حافظ اسد رئیس دولت بود. وضعیت سوریه و عربستان از دیگر مناطق بهتر بود. ما هم درگیر مشکلات پس از جنگ و دیگر مشکلات بودیم.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره شهید سلیمانی، افزود: دستاورد دیگر حاج قاسم انتقال صحیح اخلاق نبوی بود که ایشان روحیه برادری انقلاب اسلامی و ولایت ­پذیری را در سطوح مختلف در منطقه فرستاده و منتقل کردند.

پاک ادامه داد: دستاورد دیگر ایشان این بود که ما توانستیم آرمان خودمان را حاکم کنیم. مهم­ترین آرمان ایران برای ورود به ماجرای سوریه دفاع از حرمین و مقدسات و نیز مردم سوریه است.

وی تصریح کرد: از نکات مهم دیگر حمایت به جا، رفتار درست، به اندازه و به موقع سردار سلیمانی بود. دستاورد دیگر حفظ موجودیت یک دولت مقاوم و هم پیمان با جمهوری اسلامی در منطقه است. سوریه ۷۰ درصد اشغال و راه­های آن بسته شده بود و مقام معظم رهبری به نیروی قدس سپاه دستور دادند که به مسئله سوریه ورود پیدا کند.

معاون بین ­الملل سازمان بسیج دانشجویی اضافه کرد: حاج قاسم در بدو ورود به سوریه نیروهای نظامی آنجا را هویت‌بخشی کرد و سپس شجاعت را به دولتمردان سوریه منتقل کرد. امنیت حرم حضرت زینب سلام الله علیها و هم­چنین حرم مطهر حضرت رقیه سلام الله علیها را تامین کرد و به آزادسازی مناطق سوریه پرداخت. هم­چنین ایشان آرمان حفظ مقدسات و غیرت مردم مسلمان نسبت به حرم­های مطهر را به آرمان حفظ و دفاع از مسجد الاقصی متصل کردند.

وی افزود: حاج قاسم همه شیعیان و مسلمانان مقاومت را زیر یک پرچم جمع کرد و برای تحقق آرمانی مشترک که ترسیم کرده بودند، حزب­الله لبنان، فاطمیون افغانستان، حیدریون عراق و نیروهایی از یمن و بحرین را به منطقه سوریه دعوت کردند.

پاک بر مسئله انتقام و خروج نیروهای آمریکا از منطقه و اقداماتی کهر در این باره صورت گرفته اشاره کرد و گفت: در عراق آمریکایی­ها ضربات سنگینی خوردند و الان جرات حمل و نقل زمینی ندارند و حمل و نقل­شان از طریق آسمان است.

وی تصریح کرد: بهترین عرصه که می­ توان در آن از حاج ‌قاسم الگو پذیرفت ولایت­ پذیری بی چون و چرای ایشان بود. که متاسفانه در مسئولین انقلابی ما هم این عدم ولایت پذیری بی چون و چرا وجود دارد. ایشان بارها فرمودند و هم­چنین در وصیت­نامه­ شان هم به مسئله ولایت­پذیری اشاره کردند که والله والله والله از مهم­ترین شئون عاقبت به خیری ارتباط قلبی با حضرت آقاست.

وی افزود: در مسائل سیاسی از کسانی تبعیت کنیم که جبهه را دیده ­اند که حاج قاسم این ویژگی را داشتند. چرا که این افراد حق را به درستی از باطل تشخیص می د­هند و ما مطمئن هستیم وقتی می­ گویند بروید فلان نقطه باشید یعنی جایی که باید باشیم همان نقطه هست و همان کار مهم­ترین کاری است که باید انجام دهیم.

پاک تصریح کرد: فرق حاج قاسم با دیگر سیاسیون این بود که ایشان جدال احسن داشتند. یعنی در برخورد با دشمن انقلاب هم و با افرادی که عقایدشان مخالف با موازین انقلاب بود، حرمت نگه می داشتند. وارد دعواهای سیاسی نمی ­شدند. دیپلمات نبودند اما اخلاق دیپلماسی را بلد بودند. مثلاً زمانی که ترامپ آقای روحانی را را تهدید می­ کند ایشان خود را سرباز آقای روحانی می­ نامند.

معاون بین الملل سازمان بسیج دانشجویی یادآور شد: ما باید آرمان دفاع از قدس شریف را محقق کنیم چرا که آن­ها خانه های مسلمانان را اشغال کردند و توهین به مقدسات آن­ها می­ کنند. فلسطین مِلک و مُلک اسلامی است و مسلمان باید به فریاد برادر مسلمانش برسد. فلسطین سرزمین اسلامی است. جنگ ما جنگ دفاع از مقدسات و دفاع از مظلومان است.

انتهای پیام/