بورل: مذاکرات برای احیای برجام بی وقفه و فشرده ادامه می یابد

بورل: مذاکرات برای احیای برجام بی وقفه و فشرده ادامه می یابد

به گزارش مهر، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه گفت که در مذاکرات وین برای احیای برجام، پیشرفت‌هایی حاصل شده است.

بورل در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت: «ما به‌طور بی‌وقفه در تلاش برای احیای برجام هستیم که همه جنبه‌های آن، فعالیت‌های هسته‌ای و لغو تحریم‌ها را شامل می‌شود».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به پیشرفت در مذاکرات وین تأکید کرد که این مذاکرات همچنان به شکل فشرده ادامه دارند.

این در حالی است که «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه در اظهاراتی به @rianru گفته است: «در حال حاضر در خصوص بحث‌های مربوط به احیای برجام هیچ مانع غیرقابل عبوری وجود ندارد. گفتگوهای وین در حال شتاب گرفتن است. ظاهراً ظرف چند روز آینده کار بر روی سندی که سند نهایی برجام خواهد بود آغاز می‌شود».

ریابکوف امروز (پنجشنبه) در گفتگو با رسانه‌های روسی، با بیان اینکه توافقات احیای «برجام» در وین در حال شکل‌گیری است، تصریح کرد: «فراهم کردن شرایط بازگشت نفت ایران به بازار جهانی، از عناصر اصلی دیدارهای برجامی است».

وی با بیان اینکه تعلل هیچ فایده‌ای ندارد، تأکید کرد: «روسیه در تلاش است تا روند احیای برجام را تسریع کند».

ریابکوف اضافه کرد: «ایران در آستانه انتخابات است. اما ما و هیئت نمایندگی خود در آنجا (وین) در تلاش هستیم تا دستیابی به نتیجه نهایی را تسریع کنیم».