بوفون در جام جهانی طرفدار کدام تیم خواهد بود؟

بوفون در جام جهانی طرفدار کدام تیم خواهد بود؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی ایتالیا امسال برای اولین بار در طول تاریخ، دو جام جهانی فوتبال متوالی را از دور تماشا خواهد کرد. قهرمان یورو 2020 که 16 سال پیش برای چهارمین بار فاتح جام جهانی شد، چهار سال بعد از فاجعه باختن به سوئد در پلی‌آف جام جهانی روسیه، امسال هم با قبولی شکستی عجیب‌تر در خانه برابر مقدونیه شمالی از صعود به جام جهانی 2022 بازماند با این تفاوت که امسال جان لوئیجی بوفون دروازه‌بان و کاپیتان آتزوری نبود.

او که در آستانه 45 سالگی هنوز بازنشسته نشده و از دروازه پارما محافظت می‌کند، روز گذشته (دوشنبه) – قبل از یک بازی نمایشی – با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان ملاقات داشت و در حاشیه آنها هم با رسانه‌ها صحبت کرد.

بوفون گفت: طبق معمول، زمانی که ایتالیا در جام نباشد، سعی می‌کنم طرفدار تیم‌هایی باشم که هم‌تیمی‌ها و دوستانم در آنها بازی می‌کنند و اگر هم آنها نباشد، طرفدار تیم‌هایی خواهم بود که معمولاً دست‌کم گرفته می‌شود. از این نظر، یکی از تیم‌هایی که من همیشه حامی‌اش هستم، کامرون است. این تیم در قلب من جایگاه ویژه‌ای دارد.

تیمی که بوفون طرفدار آن شده، در گروه G جام جهانی با سوئیس، صربستان و برزیل رقابت خواهد داشت. علاقه بوفون به کامرون به سال 1990 برمی‌گردد که به خاطر تماشای عملکرد توماس انکونو درون دروازه‌‌ شیرهای رام نشدنی در جام جهانی ایتالیا تصمیم گرفت دروازه‌بان شود.

بوفون که تا سال 2024 با پارما قرارداد دارد در ادامه به برنامه خود برای آینده دوران بازیگری‌اش اشاره کرد و گفت که  هنوز برنامه‌ای برای آویزان کردن کفش‌‌‌هایش ندارد.

اسطوره یوونتوس گفت: فعلاً که دارم از حضور در زمین بازی لذت می‌برم و فکر می‌کنم که به اندازه خودم تلاش می‌کنم. زمانی که دیگر نتوانم به خودم برای بازی در بالاترین سطوح انگیزه بدهم، به انجام یک کار هیجان‌انگیز دیگر فکر خواهم کرد. نمی‌دانم که مربیگری خواهد بود یا مدیریت. مهم این است که به اندازه کافی برای یاد گرفتن آن تواضع داشته باشم.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم