بیانیه فدراسیون کشتی: لابی برای تیم ملی بدون «انتخابی» ممنوع!

بیانیه فدراسیون کشتی: لابی برای تیم ملی بدون «انتخابی» ممنوع!

به گزارش خبرگزاری مهر، سایت فدراسیون کشتی نوشت: «در سال‌های گذشته شاهد این بودیم که نحوه انتخاب ملی پوشان برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی، قهرمانی جهان و بازی‌های المپیک سلیقه‌ای و خارج از یک آیین نامه و ضوابط مدون و مکتوب بود و این موضوع باعث شده بود تا انگیزه میان کشتی گیران از بین رفته و در حق نفرات شایسته پوشیدن دوبنده تیم ملی اجحاف شود.

بر این اساس از بدو ورود مدیریت جدید در فدراسیون کشتی، موضوع قانونمند شدن نفرات برای ملی پوش شدن در دستور کار قرار گرفت و در ادامه چرخه تیم‌های ملی برای حضور در مسابقات جهانی، المپیک و قاره‌ای تدوین شد و هر سال با رفع نواقص آن نسبت به کامل‌تر شدن چرخه انتخابی تیم‌های ملی گام برداشته شد.

با توجه به نزدیک شدن به مراحل پایانی چرخه انتخابی تیم ملی و برگزاری رقابت‌های بین المللی جام تختی، گاهی شاهد رایزنی از سوی برخی از کشتی گیرانی که به این چرخه پایبند نبوده و در آن شرکت نکرده‌اند برای گرفتن سهمیه در مسابقات کشتی آزاد و فرنگی جام بین المللی تختی هستیم و در این راستا این کشتی گیران پای وساطت افراد ذی نفوذ درجاهای مختلف را به میان آورده‌اند.

قطعاً فدراسیون کشتی و کادر فنی برای عدم اجحاف به حق سایر کشتی گیران و با پایبندی به اصل عدالت محوری، برای اینکه چرخه انتخابی تیم ملی انگیزه‌ای برای حضور تمامی کشتی گیران کشور برای کسب دوبنده تیم ملی از طریق مبارزه و شایسته سالاری و همچنین یک میراث ماندگار برای کشتی کشور در سال‌های آینده باشد، اجازه حضور کشتی گیران را خارج از این چرخه انتخابی نخواهد داد.

لازم به ذکر است چرخه انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بر روی سایت فدراسیون در بخش آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌ها از ۷ ماه پیش قابل مشاهده است و جامعه کشتی جهت رفع هرگونه ابهامی می‌توانند به متن این چرخه رجوع کنند.»