بیانیه هیأت‌مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز پیرامون انتخابات

بیانیه هیأت‌مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز پیرامون انتخابات

به گزارش مهر، هیأت‌مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز، پیرامون انتخابات‌های مورخ ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ (ریاست‌جمهوری، شورای شهر، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی) بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه ضمن دعوت از مردم ایران برای مشارکت در انتخابات آمده است: برگزاری انتخابات در هر کشوری تجلی مشارکت آحاد مردم در تعیین سرنوشت خویش است. یکی از ویژگی‌های متمایز انقلاب اسلامی مراجعه به آرای عمومی از بدو پیروزی و برگزاری مستمر انتخابات حتی در دوران جنگ تحمیلی است. در این راستا کانون وکلای دادگستری مرکز با توجه به نقش انتخابات در تحقق دموکراسی و جایگاه ویژه آن در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ملت آگاه و هوشیار ایران را به حضور در انتخابات‌های ٢٨ خرداد دعوت می‌کند و آمادگی خود را برای کمک به مجریان انتخابات در اجرای دقیق و تام قانون اعلام می‌کند.

این بیانیه همچنین تمامی نامزدها، عوامل اجرایی و ناظران را به رعایت دقیق قانون توصیه کرده و ضمن امیدواری برای برگزاری انتخابات در چهارچوب قانون و در سلامت کامل افزوده است: انتظار می‌رود هر شخصی که اعتماد اکثریت مردم و افتخار خادمی ملت را کسب کند علاوه بر اجرای دقیق قانون اساسی به اصلی‌ترین مطالبات مردم توجه ویژه کند و فشار حداکثری موجود را با تمام توان کاهش و پاسخ شایسته‌ای به همراهی و حمایت مردم در پاسداری از حقوق اساسی و شهروندی بدهد.