بیماران کرونایی نسبت به قبل بدحال تر شده اند

بیماران کرونایی نسبت به قبل بدحال تر شده اند

به گزارش مهر، قاسم جان بابایی صبح امروز جمعه در حاشیه بازدید از بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان، اظهار کرد: با توجه به گزارش همکاران ما و آنچه در این بیمارستان دیدیم، روند مراجعه به بیمارستان مقداری افزایش داشته و تعداد بستری‌ها نیز نسبت به حدود چهار هفته قبل پنج برابر شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیمارستان آیت‌الله طالقانی به ظرفیت کامل در حال خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی است، افزود: بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در آبادان، خرمشهر و شادگان در این بیمارستان روند درمان خود را دنبال می‌کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه بیماران نسبت به قبل مقداری بدحال‌تر هستند و میزان درگیری ریه آنها بیشتر است، ادامه داد: مراجعه بالاتر مردم به بیمارستان نشان‌دهنده آن است که با ویروسی مواجه هستیم که شدت بروز علائم آن بیشتر است.

جان بابایی گفت: در اهواز نیز مراجعه از مناطق حاشیه‌نشین بالا رفته است و ضمن اینکه از کل خوزستان نیز به این مرکز استان برای ادامه درمان مراجعه می‌کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت عنوان کرد: اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود، رفت و آمدها کم شود، جمع‌های خانوادگی وجود نداشته باشد و شرایط قرنطینه در زمان ابتلاء به خوبی اجرایی شود، بتوان این شرایط را در خوزستان کنترل کرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ظرفیت بستری بیماران کرونایی و زیرساخت آن در خوزستان وجود دارد، تصریح کرد: ظرفیت درمانی در تمام دنیا محدود است و اگر مقدار بیماران از این هم بیشتر شود با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

جان بابایی اضافه کرد: در آبادان در کنار بیمارستان آیت‌الله طالقانی، بیمارستان نفت و تأمین اجتماعی را نیز داریم و اگر لازم باشد از ظرفیت آنها نیز برای بستری بیماران کرونایی استفاده می‌کنیم.

وی گفت: مهم این است که بتوانیم با تصمیم‌گیری درست سیکل بیماری را بشکنیم تا چرخه انتقال متوقف شود و بار بیماری پایین بیاید.

به گزارش مهر، در این بازدید محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت، فرهاد ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز، شکرالله سلمان زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان و معاونان بهداشت، درمان، توسعه مدیریت و منابع، آموزشی و تحقیقات، مشاور اجرایی و جمعی از مدیران این دانشکده و بیمارستان یادشده جان بابایی را همراهی کردند.