تامین امنیت زیرساخت‌ها بدون صنایع بومی پدافند غیرعامل ممکن نیست

تامین امنیت زیرساخت‌ها بدون صنایع بومی پدافند غیرعامل ممکن نیست

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار جلالی در پیام خود به مناسبت ۳۱ مردادماه، روز صنعت دفاعی با تاکید بر نقش صنایع بومی در تامین امنیت و توسعه ایران، خاطرنشان کرد: نقش برجسته و تأثیر تدابیر و سیاست‌های راهبردی رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله امام خامنه‌ای عزیز در پیشرفت صنعت دفاعی کشور، نقشی بی‌بدیل، مؤثر و غیرقابل انکار است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، دستاوردهای صنعت دفاعی را الگویی برای تبدیل شدن عرصه صنعت دفاعی به نماد خودباوری و تجلی و تحقق شعار ما می‌توانیم دانست و متذکر شد: این توفیقات نمایش و نماد امکان تبدیل تهدیدات به فرصت‌ها با رویکرد انقلابی و بسیجی است.

سردار جلالی در بخش دیگری از پیام خود با اشاره به شکست الگوی تحریم دشمن برای متوقف سازی صنایع دفاعی ایران، این موفقیت را چراغی برای تکرار این تجربه موفق در سایر بخش‌ها و صنایع کشور دانست.

وی در تشریح اهمیت صنایع بومی پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: اساساً بدون صنایع بومی پدافند غیرعامل امکان تامین امنیت زیرساخت‌ها در شرایط جنگ سایبری زیرساختی وجود ندارد. همین راهبرد سبب شد تا سازمان پدافند غیرعامل کشور، برگزاری نمایشگاه تخصصی صنایع بومی پدافند غیرعامل را با هدف معرفی ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و فناور و ارائه توانمندی‌های داخلی در حوزه پدافند غیرعامل در دستور کار قرار دهد که تاکنون شش دوره این نمایشگاه برگزار شده و ان شاء الله هفتمین دوره آن نیز در پاییز امسال برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: ثمره این خودباروی و استفاده از ظرفیت نیروها جوان و دانش بومی، دستاوردهای مهمی همچون آزمایشگاه سطح سه ایمنی زیستی، اسکاداهای بومی و… است که زیرساخت‌های تشخیصی، قدرت بازدارندگی و دفاع راهبردی کشور در برابر تهدیدات مختلف را ارتقا بخشیده است.

سردار جلالی در بخش پایانی پیام خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای عرصه صنایع دفاعی کشور به ویژه سردار و دانشمند شهید حسن طهرانی مقدم و تبریک این روز به همه جهادگران و سربازان خط مقدم این عرصه، لزوم تقویت قدرت دفاعی کشور در راستای تحقق راهبرد ایران قوی در برابر تهدیدات جنگ ترکیبی، پیچیده و همه جانبه با استفاده از ظرفیت نیروهای نخبه، پویا و جوان و شرکت‌های دانش بنیان را مورد تاکید قرار داده است.

منبع : مهر