تاکید «بلینکن»  بر ادامه فشارهای آمریکا بر ونزوئلا

تاکید «بلینکن» بر ادامه فشارهای آمریکا بر ونزوئلا

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا، در اظهاراتی گفت که واشنگتن با مشارکت شرکایش در آمریکای لاتین به حفظ فشار بر دولت ونزوئلا ادامه می‌دهد.

بلینکن در سخنانی از پیش ضبط شده در کنفرانسی درباره آمریکای لاتین گفت که دولت جو بایدن به انتقاد از «سرکوب حقوق بشر» در کوبا نیز ادامه می‌دهد.

اظهارات بلینکن در حالی است که یک مقام ارشد کاخ سفید روز دوشنبه در مصاحبه‌ای با رویترز گفت که دولت آمریکا عجله‌ای برای کاهش تحریم‌ها علیه دولت مادورو یا ایجاد تغییر بزرگ سیاسی در قبال کوبا ندارد.

بلینکن در ادامه مدعی شد: دولت مادورو حقوق شهروندانش را بطور سیستماتیک نقض می‌کند. فساد و سوء مدیریت این رژیم باعث ایجاد بحران انسانی شده است.

وی افزود: با شرکایمان در سراسر منطقه برای کاهش رنج مردم ونزوئلا و اعمال فشار بر رژیم این کشور ادامه می‌دهیم تا کاراکاس بتواند بازگشت مسالمت آمیزی به دموکراسی داشته باشد.

این در حالی است که چند روز قبل با تصمیم مقامات دولت ونزوئلا مدیران شرکت آمریکایی سیتگو از زندان آزاد شده و در بازداشت خانگی قرار گرفتند.

مدیران شرکت پالایشی سیتگو در نوامبر سال ۲۰۱۷ و در اوج تنش های میان آمریکا و ونزوئلا بازداشت شده بودند. در آن زمان مجموعاً شش مدیر شرکت سیتگو توسط نیروهای امنیتی ونزوئلا بازداشت شده بودند.

به نوشته رویترز، اقدام دولت ونزوئلا در آزاد کردن این افراد نشانه ای از تصمیم دولت نیکلاس مادورو برای بهبود روابط با آمریکا است.