تجهیزات دفاعی ناشناخته ایران در زمان جنگ احتمالی عملیاتی خواهندشد

تجهیزات دفاعی ناشناخته ایران در زمان جنگ احتمالی عملیاتی خواهندشد

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار دریادار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه، در همایش جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس که امروز (دوشنبه) در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد، اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۲ عبارتی را گفتند به این مضمون که سربازان من در قنداق هستند و اثر وضعی در کلام امام (ره) وجود داشت و این سربازان از زمان دفاع مقدس و حتی امروز در میدان حضور دارند.

سردار فدوی افزود: در اوایل انقلاب بلافاصله دشمنی‌ها بروز پیدا کرد و بهمن ۱۳۵۷ به انقلاب حمله کردند و فرصتی برای سازماندهی و آموزش و تسلیح نیروها نبود. رزمندگان بسیج و سپاه در زمان جنگ آموزش ندیده بودند، ولی وقتی ندای امام به گوش رسید در حین جنگ و در زمان انجام تکلیف آموزش دیدند.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: سپاه بعد از پیروی انقلاب اسلامی توسط، ولی خدا تشکیل شد. روز ۸ اسفند سال ۱۳۶۵ اوج عملیات کربلای ۵ جلسه‌ای برقرار شد که به سپاه گفتند به دریا برو، زیرا گفته بودند که جنگ غالب و مغلوب ندارد. در هیچ جای دنیا کسی جرات و توان طراحی عملیاتی، چون والفجر ۸ را نداشت، اما سپاه توانست از رود اروند عبور کند. ما از ۱۰۵ تیپ عراق اسیر داشتیم و بسیاری شان کشته و زخمی داشت و در اینجا مشخص شد که جنگ غالب و مغلوب دارد، ولی غالب آن عراق نیست.

وی افزود: در سال ۱۳۶۵ آمریکایی‌ها به طور مستقیم وارد جنگ شدند و به عراقی‌ها گفتند شما ایران را از دریا مورد حمله قرار دهید و ما هم ایران را می‌زنیم، طوری که ایران نتواند دفاع کند. در زمان جنگ صادرات نفت ما تا حدود ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرد و از طرفی همه واردات ما را می‌زدند.

دریادار فدوی بیان کرد: ما امروز هم شرایطی مانند دفاع مقدس را شاهد هستیم. در این جنگ نفوذی‌ها و خبیثانی از داخل کشور، کمک کار آمریکایی شدند که اتفاقاتی در داخل رخ داد.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: امروز بیش از ۱۰۰ هزار مدرسه در کشور داریم که فقط در ۵۰۰ مدرسه شاهد تحرکاتی بودیم که در مقابل ۱۰۰ هزار مدرسه ناچیز است. برخی مسئولان به دنبال دستور شیطانی سند ۲۰۳۰ رفتند.

وی ادامه داد: ما در داخل کشور حتی سیم خار دار هم نمی‌توانستیم تولید کنیم، اما امروز توانسته‌ایم برخی تجهیزات نظامی خودمان را به قدرت‌های دنیا می‌فروشیم. برخی می‌گفتند نیازی به تولید ناو تندرو و کشتی نداریم و باید این تجهیزات را خریداری کنیم، اما توانستیم قایق‌های تندرو تولید کنیم که آمریکایی اذعان کردند توان رویارویی با قایق‌های تندروی ایران نداریم.

سردار فدوی با اشاره به ماجرای جنگ احد ادامه داد: در زمان پیغمبر (ص) نیز با وجود اینکه فرماندهی از آنِ رسول خدا بود، شکست خورد؛ چون نیروها به فرمان رسول خدا عمل نکردند. در زمان دفاع مقدس فرمانده گردان‌ها از دل گردان انتخاب می‌شد و دستور از بالا نبود.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: در حوزه دریایی موشک‌های سطح به سطح را در سال ۱۳۶۴ از چین خریداری کردیم و در همان زمان اراده کردیم تا موشک‌سازی را استارت بزنیم و امروز توانستیم موشک کروز با برد ۲ هزار کیلومتر بسازیم.

وی افزود: راهبرد شناور تندرو اصلی‌ترین راهبردی بود که می‌توانستیم در مقابل آمریکایی‌ها پیروز شویم و امروز آمریکایی‌ها با وجود اینکه ۳۷۳ ناو جنگی و ناو هواپیمابر در خلیج فارس داشتند، از منطقه فرار کردند؛ چون می‌دانستند که اگر جنگی رخ دهد، این ناوهای آمریکا خواهد بود که غرق می‌شوند.

سردار فدوی تصریح کرد: فناوری‌هایی در حوزه نظامی داریم که هیچ‌کسی از آن‌ها خبر ندارد و آمریکایی‌ها زمانی متوجه آن می‌شوند که ما آن‌ها را به کار ببریم.

منبع : مهر