تجهیز ارتش صهیونیستی به 8 فروند تانکر سوخت‌رسان آمریکایی

تجهیز ارتش صهیونیستی به 8 فروند تانکر سوخت‌رسان آمریکایی

فارس: منابع خبری دوشنبه بعد از ظهر به وقت تهران از توافق رژیم صهیونیستی با نیروی هوایی آمریکا در خرید چند فروند هواپیمای سوخت‌رسان خبر دادند.

به گزارش منابع خبری به نقل از وزارت جنگ رژیم صهیونیستی، ارتش اسرائیل هشت فروند هواپیمای سوخترسان «کی سی-46» (پگاسوز) ساخت شرکت بوئینگ از نیروی هوایی آمریکا خریداری می‌کند. این هواپیما دارای سه جایگاه سوخت‌رسانی است و سه خدمه دارد که شامل دو  خلبان و یک اپراتور است. 

ارتش این رژیم قصد دارد سومین اسکادران از جنگنده‌های نسل پنج «اف-35» و بالگردهای لجستیکی را از آمریکا خریداری کند. ایالات متحده از طریق بودجه نظامی خارجی به رژیم اسرائیل در این توافق کمک خواهد کرد.

چندی قبل روزنامه «جروزالم پست» نوشت  که کابینه رژیم اسرائیل خرید هواپیماهای سوخت‌رسان جدید، بالگردهای حمل و نقل و همچنین تسلیحات سنگین و دقیق برای نیروی زمینی و هوایی خود را تصویب کرده است. کابینه رژیم صهیونیستی بودجه ۹ میلیارد دلاری را  برای خرید این تجهیزات تصویب کرده است.

خبرنگار شبکه ۱۳ این رژیم نیز در این زمینه در توییتی نوشت که نیروی هوایی این رژیم قصد دارد جنگنده‌ها و هواپیماهای سوخت‌رسان جدید خریداری کند. آمریکا از جمله تامین کنندگان اصلی تسلیحات رژیم اسرائیل است.

انتهای پیام/م