تردید در افتتاح طولانی‌ترین تونل آزادراهی کشور تا 2 روز دیگر

تردید در افتتاح طولانی‌ترین تونل آزادراهی کشور تا 2 روز دیگر

به گزارش خبرنگار اقتصادی تسنیم، اوایل اردیبهشت امسال خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با اشاره به پیشرفت فیزیکی 90 درصدی تونل البرز (قطعه 2 آزادراه تهران-شمال) گفته بود: این تونل تا پایان بهار امسال به افتتاح می‌رسد.

این در حالی است که وی اخیرا در بازدید از منطقه دو آزادراه تهران- شمال از  «آینده بسیار نزدیک» برای بهره‌برداری از این پروژه استفاده کرده است.

خادمی در این‌باره گفته است: تونل البرز به طول 6.5 کیلومتر، به عنوان یکی از طولانی ترین تونل های جاده ای خاورمیانه یکی از سخت ترین بخش های عملیات اجرایی این آزادراه محسوب می شود و با پیشرفت فیزیکی 94 درصد در «آینده بسیار نزدیک» زیر عبور قرار می گیرد.

وی بیان کرد: لاینینگ و اجرای سقف دوم تونل به اتمام رسیده است، آسفالت بخشی از آنتن ورودی مسیرهای اتصالی انجام شده، عملیات تاسیساتی مانند نصب چراغ ها، کابل کشی، لوله های آتشنشانی، ساخت جت فن های تهویه و سازه های تهویه نیز صورت گرفته است.

به گزارش تسنیم، اوایل ماه جاری مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال از پیشرفت فیزیکی 62 درصدی باند رفت منطقه 2 آزادراه تهران-شمال خبر داده و گفته بود: برای تکمیل باند اول 2200 میلیارد تومان نیاز است.

سعید شهسواری با یادآوری این‌که در 3 فاز منطقه 2 آزادراه تهران-شمال در حال ساخت است،‌اظهار کرد: فاز اول تونل البرز شرقی و اتصال دهنه شمالی و جنوبی به جاده فعلی چالوس، فاز دوم یک باند منطقه 2 آزادراه به سمت شمال (تونل البرز شرقی بخشی از آن است) و فاز سوم باند برگشت شمال به جنوب آزادراه تهران-شمال است. در بخش تونل و اتصال دهنه شمالی و جنوبی به جاده چالوس که حدود 9 کیلومتر از مسیر است پیشرفت فیزیکی بالای 85 درصد است.

وی افزود: در باند رفت منطقه 2 آزادراه تهران-شمال پیشرفت فیزیکی 62 درصد است.

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال در پاسخ به این که آیا بر اساس وعده داده شده باند رفت تا پایان بهار امسال به اتمام می‌رسد، گفت: تلاش‌ می‌کنیم با حمایت‌های دولت و بنیاد مستضعفان در کوتاه‌ترین زمان ممکن این پروژه را به اتمام برسانیم.

شهسواری در خصوص منابع مالی مورد نیاز برای اتمام باند رفت قطعه 2 آزادراه تهران-شمال اضافه کرد: برآورد اولیه منابع مالی برای اجرای منطقه 2 آزادراه تهران-شمال (باند اول) 2000 میلیارد تومان بود که به دلیل تورم سال 99 و شاخص تعدیل به حدود 3500 میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی بیان کرد: در مجموع بودجه مورد نیاز برای تکمیل آن 2200 میلیارد تومان است که 1100 میلیارد تومان آن توسط بنیاد و 1100 میلیارد تومان توسط دولت تامین می‌شود.

انتهای پیام/