ترزیق ۳۰ هزار دُز واکسن کرونا در گیلان

ترزیق ۳۰ هزار دُز واکسن کرونا در گیلان

حسن رخشاد در گفتگو با مهر با اشاره به ورود ۵۰ هزار دُز واکسن به استان گیلان، اظهار کرد: از این تعداد تاکنون ۳۰ هزار نفر از واجدان شرایط واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تاکنون کادر درمان و پرستاران، کادر بهداشتی مرتبط با بیماران کرونایی، جانبازان بالای ۷۰ درصد شیمیایی واکسن را دریافت کرده‌اند، گفت: در حال حاضر نیز پزشکان دارای مطب‌های خصوصی، درمانگاه‌های تأمین اجتماعی، سپاه و سایر حوزه‌های که با بیماران کرونایی ارتباط دارند واکسن دریافت می‌کنند.

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان با اشاره به اینکه آغاز واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال، افزود: مراقبین سلامت مراکز و پایگاه‌های بهداشتی محل زندگی این افراد حضور دارند با این افراد تماس گرفته و چه زمان و در چه مکانی واکسن را تزریق کنند.

وی ادامه داد: افرادی که با آنها تماس گرفته نشود طی روزهای آینده از سوی وزارت بهداشت سایت سلامت ایران راه اندازی با ورود به این سایت و دادن کد ملی ثبت نام و از تاریخ و مکان دریافت واکسن خود اطلاع یابند.

رخشاد تأکید کرد: این افراد در زمینه دریافت و تزریق واکسن کرونا نگران نباشند زیرا همه این افراد واکسن تزریق خواهد شد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، افزود: در حال حاضر ۸۲۸ در مراکز درمانی استان گیلان بستری هستند از این تعداد ۱۲۱ بیمار روز گذشته شناسایی و در بیمارستان‌ها بستری شدند.

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان تأکید کرد: همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم حضور غیر ضرور در بیرون منازل، استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در دورهمی ها و رعایت فاصله اجتماعی مهم‌ترین نکته و راهکار کنترل و جلوگیری از انتقال و انتشار ویروس کرونا است.