تشویق ۵ دقیقه‌ای لینک‌لیتر با «هیت‌من»/ منتظر پایان اعتصابم

تشویق ۵ دقیقه‌ای لینک‌لیتر با «هیت‌من»/ منتظر پایان اعتصابم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، روز پیش ریچارد لینک‌لیتر کارگردان در فتوکال فیلم جدیدش «هیت‌من» در هشتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز حضور یافت و پس از آن در نشست مطبوعاتی فیلم شرکت کرد.
با نمایش فیلم «هیت‌من» ریچارد لینک‌لیتر با دست زدن ۵ دقیقه‌ای فیلمش در ونیز تشویق شد.
لینک‌لیتر در کنفرانس مطبوعاتی فیلمش به فیلم «شادمانه چرخ می‌زنیم» هم اشاره کرد که قرار است در طول ۲۰ سال فیلمبرداری شود. فیلمبرداری این فیلم از سال ۲۰۱۹ شروع شده و تاریخ اکرانی که برای آن در نظر گرفته شده سال ۲۰۳۹ است. در این فیلم پل مسکال، بین فلدشتاین و بن پلات ایفای نقش می‌کنند.
لینک‌لیتر گفت: ۱۸ سال بعد، ممکن است کارمان تمام شده باشد. به محض اینکه بتوانیم کار فیلمبرداری را شروع می‌کنم و من هم مثل همه امیدوارم که اعتصاب‌ها هر چه زودتر حل و فصل شوند و فکر می‌کنم که حل خواهد شد.
«با شادمانی چرخ می‌زنیم» در ژانر موزیکال با اقتباس از فیلمی موزیکال به همین نام نوشته شده و درباره فرانکلین شپارد آهنگساز مستعد برادوی است که دوستان و حرفه خود را رها می‌کند تا یک تهیه‌کننده هالیوود شود.
این کارگردان پیش‌تر فیلم «پسربچگی» را در یک دوره ۱۲ ساله ساخته بود.

وی درباره اعتصاب هم‌زمان نویسندگان و بازیگران کمی بیشتر صحبت کرد و گفت به همین دلیل گلن پاول و آدریا آرجونا به ونیز نیامدند تا طبق برنامه اعتصاب نقشی در تبلیغ فیلم در جشنواره نداشته باشند.
لینک‌لیتر گفت: همه اثرات اعتصاب را احساس می‌کنند و فکر می‌کنم هیچ‌کس خوشحال نیست. اما این یک مشکل است. وقتی در یک صنعت هیچکس راضی نیست، شاید وقت آن رسیده باشد که مواردی دوباره تنظیم شود و چیزهایی مطرح شود که برای همه منصفانه باشد.
وی در ادامه افزود: من واقعاً چندان در جریان نیستم. من در اعتصاب هستم چون عضو افتخاری انجمن هستم، ولی فکر می‌کنم مشکل حل می‌شود و این یکی از آن لحظات حیاتی صنعت سینماست.
لینک‌لیتر همچنین درباره همکاری با پاول در «هیت‌من» حرف زد. این ۲ با هم فیلمنامه فیلم را هم نوشته‌اند و لینک‌لیتر گفت: ما هرگز کار روی این فیلم را رها نکردیم. تمام آخر هفته‌ها کار کردیم، تمام شب‌ها کار کردیم. در نیواورلئان مشغول فیلمبرداری بودیم و هرگز بیرون نرفتیم. فکر کنم فقط یک بار برای غذا خوردن بیرون رفتیم.
منتقد گاردین با دادن ۴ ستاره به فیلم «هیت‌من» از آن به عنوان یک کمدی اکشن شادی‌بخش یاد کرد که گاهی با نیت زیرکانه و گاهی برای سرگرمی ناب برمبنای یک ماجرای جنایی واقعی ساخته شده و سرنوشت گری جانسون یک قاتل قراردادی جعلی برای اداره پلیس نیواورلئان را دنبال می‌کند.
وی نوشت: در دست کارگردانی که در سطح او نباشد «هیت‌من» قطعا بی‌رمق و به دردنخور می‌شد، اما لینک‌لیتر یک حرفه‌ای است و در فیلم حسی مرزی و عمیق ایجاد کرده است.