تصمیم‌گیری درباره نرخ خرید تضمینی گندم از اختیار شورای اقتصاد خارج شود

تصمیم‌گیری درباره نرخ خرید تضمینی گندم از اختیار شورای اقتصاد خارج شود

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-24

مسعود اسدی رئیس مجمع تشکل‌های کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی تازه ترین ها، با انتقاد از تعیین نرخ خرید تضمینی گندم گفت:‌در شرایطی که تحریم‌ها روز به روز افزایش می‌یابد امنیت ملی کشور در حقیقت به امنیت غذایی گره خورده است. در چنین شرایطی تیم اقتصادی دولت بازی خطرناکی را با تعیین نرخ پایین گندم آغاز کرده و امنیت غذایی را تهدید می‌کند.

وی گفت: قیمت تمام شده گندم با افزایش هزینه‌ها بیشتر شده است. در چنین شرایطی زمزمه‌های دولت برای تعیین قیمت کیلویی 3800 تا 4000 تومان برای خرید گندم است که این رقم بسیار پایینی است.

رئیس مجمع تشکل‌های کشاورزی ادامه داد: به صراحت می‌گویم قیمت کمتر از 6 هزار تومان برای خرید تضمینی گندم باعث خواهد شد کشاورزان این محصول استراتژیک را نکارند و امنیت غذایی و متعاقب آن امنیت ملی به خطر می‌افتد.

اسدی گفت:‌در چنین شرایطی باید تعیین نرخ محصولات استراتژیک از دستور کار شورای اقتصاد خارج شود و شورای قیمت گذاری و سیاست گذاری که فردا به صحن علنی مجلس می‌رود و به احتمال زیاد تصویب خواهد شد باید انجام گیرد.

به گزارش تازه ترین ها، روز گذشته مجلس طرح دو فوریتی تشکیل شورای قیمت گذاری و سیاست گذاری محصولات استراتژیک را تائید کرد و در صورتی که فردا در صحن علنی مجلس به تصویب نهایی برسد قیمت گذاری محصولات استراتژیک توسط این شورا انجام خواهد شد.

انتهای پیام/