تعطیلی تمامی فرودگاههای رژیم صهیونیستی/ شهادت ۸۷ نفر در غزه

تعطیلی تمامی فرودگاههای رژیم صهیونیستی/ شهادت ۸۷ نفر در غزه

مهر، گروه بین الملل؛ ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای اذعان کرد که طی سه روز اخیر بیش از ۱۵۰۰ راکت و موشک از سوی گروه‌های مقاومت فلسطین به سمت اراضی اشغالی شلیک شده است.

بر اساس این گزارش، در همین حال، گروه‌های مقاومت فلسطین دور جدیدی از حملات گسترده خود به عمق تل آویو را کلید زدند. در همین ارتباط، رسانه‌های صهیونیستی از شنیده‌شدن صدای آژیر هشدار حملات موشکی در مناطق مرکزی تل‌آویو از جمله فرودگاه «بن‌گوریون» خبر دادند.

رسانه‌های عرب زبان گزارش دادند که گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس، در واکنش به بمباران زیرساخت‌های غیرنظامی در نوار غزه، موج جدیدی از عملیات راکتی و موشکی علیه تل‌آویو را آغاز کرده است.

افزون بر این، گردان‌های مقاومت ملی اعلام کرد که دقایقی پیش در پاسخ به جنایات وحشیانه رژیم صهیونسیتی علیه مردم غزه، پایگاه‌های صوفا، مفتاحیم، نیریم و عین الثالثه را هدف حمله راکتی قرار داده است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی ضمن سرپوش گذاشتن بر ضعف امنیتی و نظامی مفرط در برابر گروه‌های مقاومت فلسطین، مدعی شد که این رژیم بیش از ۶۰۰ نقطه را در نوار غزه بمباران کرده است!

در همین حال، رژیم صهیونیستی به خاطر ادامه تنش و درگیری‌ها در اراضی اشغالی و حملات راکتی مقاومت، فرودگاه بین‌المللی بن گوریون در تل آویو را بست و تمامی پروازها را به فرودگاه رامون در جنوب منتقل کرد.

روزنامه هاآرتص اعلام کرد که صدها شهرک نشین صهیونیست ساکن شهرک‌های مجاور باریکه غزه، به سبب ادامه درگیری‌ها و از ترس راکت‌های مقاومت، خانه‌های خود را ترک کردند. منابع خبری رژیم صهیونیستی از انتقال بیش از ۱۸۰ صهیونیست به بیمارستان برزلای در اراضی اشغالی در نتیجه حملات راکتی مقاومت خبر داد.

بر اساس این گزارش، توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی اهدافی را در بیت حانون و بیت لاهیا در شمال نوار غزه مورد حمله قرار داد.

جنگنده‌های صهیونیستی اقدام به بمباران منزلی در شهر رفح کردند. جنگنده‌های صهیونیستی یک ساختمان ۵ طبقه را که دفاتر رسانه‌ای و مراکز تجاری در آن قرار داشت، مورد هدف قرار دادند.

توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی گروهی از فلسطینیان را در شرق خان یونس هدف حمله قرار داد.

معاریو: گانتز درصدد اعزام ۱۰ گروهان از نیروهای گارد مرزی به سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ است. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از وقوع عملیات مقاومتی در اللد اشغالی و حمله به یک شهرک‌نشین صیهونیست در این شهر خبر داد. مجری عملیات از محل متواری شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی از آمادگی خود برای حمله زمینی به غزه پس از حملات گسترده هوایی خبر داد. اتحادیه کارخانه‌داران رژیم صهیونیستی اعلام کرد که خسارت‌های اقتصادی ۳ روز حملات راکتی مقاومت به اراضی اشغالی بالغ بر ۱۶۰ میلیون دلار است.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در درگیری‌های شب گذشته و بامداد امروز فلسطینیان با اشغالگران صهیونیست در کرانه باختری، ۳ نفر به شهادت رسیده و ۳۵۰ نفر دیگر زخمی شدند.

روزنامه معاریو از کاهش شاخص بورس تل آویو برای سومین روز متوالی به سبب ادامه درگیری‌ها در اراضی اشغالی خبر داد.

۲۰:۱۵ شهادت ۴ فلسطینی در اردوگاه البریج

در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به منزل مسکونی در اردوگاه البریج در مرکز نوارغزه ۴ فلسطینی شهید شدند.

۲۰:۰۶ افزایش تلفات شهدای غزه به ۸۷ نفر

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد در حملات رژیم صهیونیستی به غزه ۸۷ نفر به شهادت رسیده و ۵۳۰ نفر زخمی شده اند. در میان شهدا ۱۸ کودک و ۸ زن به چشم می خورند.

۲۰:۰۳ حمله موشکی گردانهای قدس به سدیروت

گردانهای قدس اعلام کرد سدیروت را هنگام سفر رووین ریولین رئیس رژیم صهیونیستی به این شهر هدف حمله موشکی و راکتی قرار داده است.

۱۹:۵۵ حمله گردانهای قسام با موشک سجیل به بئرالسبع

گردانهای قسام از حمله با موشکهای سجیل به شهر بئرالسبع در جنوب سرزمین های اشغالی خبر داد. آژیر خطر در این شهرک به صدا درآمده است.

۱۹:۵۴ حمله راکتی به اداره اطلاعات رژیم صهیونیستی

گردانهای ناصر صلاح الدین از حمله راکتی به ساختمان اداره اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی در شرق گذرگاه نظامی کرم ابوسالم با راکتهای ۱۰۷ میلیمتری خبر داد.

۱۹:۴۰ انتقال دهها صهیونیست به بیمارستانی در بئرالسبع

رسانه های رژیم صهیونیستی از انتقال دهها زخمی صهیونیست به بیمارستان «بارزیلای» در شهر بئرالسبع در جنوب سرزمین های اشغالی خبر دادند.

۱۹:۰۶ تعطیلی تمامی فرودگاههای رژیم صهیونیستی

منابع رسانه ای رژیم صهیونیستی از تعطیلی تمامی فرودگاههای واقع در سرزمین های اشغالی خبر دادند. مقاومت فلسطین توانسته است این رژیم را در محاصره هوایی قرار دهد. گفته می شود مقاومت توانسته است مسیر تمامی هواپیماهایی که به سمت فرودگاه بن گوریون پرواز می کردند را تغییر داده و آنها را مجبور کند تا به سمت کشور دیگری پرواز کنند.

در همین حال فرودگاه بین المللی رامون در ۲۲۰ کیلومتری جنوب غزه و نزدیک بندر ایلات پس از شلیک موشک حماس تعطیل شد و هم اکنون تمامی فرودگاههای اسرائیل به حالت تعطیل قرار دارند.

۱۸:۱۳ گردانهای قسام: موشکهای «عیاش» برد بیش از ۲۵۰ کیلومتر دارند

سخنگوی گردان‌های قسام اعلام کرد: به دستور محمد ضیف فرمانده کل گردان‌های قسام فرودگاه رامون در فاصله ۲۲۰ کیلومتری غزه را با موشک‌های عیاش با برد بیش از ۲۵۰ کیلومتری و قدرت تخریب بالا هدف قرار دادیم. این حمله در حمایت از مسجد الاقصی و به تلافی شهادت فرماندهان مقاومت انجام گرفته است.

محمد ضیف فرمانده کل گردان‌های قسام به شرکت‌های هواپیمای تمامی کشورها دستور داد تمامی پروازهای خود به هر نقطه از فلسطین اشغالی را سریعاً لغو کنند. گردان‌های قسام در عرض چند دقیقه دست کم ۱۰۰ موشک و راکت به سمت تل آویو و مرکز اراضی اشغالی شلیک کرد. ۲ صهیونیست زخمی شدند.

۱۷:۵۲ فراخوانی ۷ هزار نیروی ذخیره صهیونیست

«الون بن دیوید» تحلیلگر نظامی صهیونیست تاکید کرد که ارتش برای کنترل اوضاع در اراضی اشغالی، ۷۰۰۰ نفر از نیروهای ذخیره خود را فراخوانده و مرخصی آخر هفته تمامی یگان‌ها را نیز لغو کرده است. منابع پزشکی صهیونیستی از زخمی شدن ۱۹ نفر در حملات راکتی اخیر مقاومت به اراضی اشغالی خبر دادند.

۱۷:۲۸ حمله مقاومت به شهرکهای مختلف همچون سدیروت، کفارعزه

مقاومت فلسطین لحظاتی قبل مجدداً سدیروت، کفار عزه و بسیاری از شهرک‌های صهیونیستی مجاور باریکه غزه را هدف حمله راکتی قرار داد. گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد که روز گذشته یکی از سکوهای گازی رژیم صهیونیستی در نزدیکی سواحل غزه را با پهپادهای شهاب (ساخته قسام) را هدف قرار داده است. امروز پنجشنبه نیز گروهی از نظامیان و جنگ‌افزارهای رژیم صهیونیستی در مجاورت غزه هدف قرار گرفتند.

۱۷:۰۳ «زوی هندلر» تحلیلگر صهیونیست: حماس شکست سختی به ما تحمیل کرد

«زوی هندلر» تحلیلگر صهیونیست: حماس شکست سختی را به ما تحمیل کرد، نه به خاطر تعداد موشک‌هایی که شلیک کرده، بلکه به خاطر اینکه به اسرائیلی‌ها فهماند که هیچ جایی برای آن‌ها امن نیست.

۱۶:۵۴ شهادت یک فلسطینی در اردوگاه البریج

خبرگزاری شهاب اعلام کرد که جنگنده‌های صهیونیستی گروهی از فلسطینیان را در اردوگاه البریج هدف قرار دادند که طی آن یک نفر به شهادت رسیده و شماری دیگر زخمی شدند. رژیم صهیونیستی در پی ضربات سختی که از مقاومت دریافت کرده، به طرز دیوانه‌واری در حال بمباران مناطق مختلف نوارغزه است.

۱۶:۲۷ حمله موشکی به نزدیکی فرودگاه رامون

دشمن صهیونیستی رسماً به اصابت موشک‌های عیاش به نزدیکی فرودگاه رامون اذعان کرد. خبرنگار الجزیره اعلام کرد که فعالیت تمامی فرودگاه‌های رژیم صهیونیستی در سرتاسر اراضی اشغالی متوقف شده است.

۱۶:۰۰ اصابت راکت های قسام به بئرالسبع و تل آویو

برخی منابع صهیونیستی اعلام کردند که چندین ساختمان در بئر السبع و تل آویو مستقیماً مورد اصابت راکت‌های قسام قرار گرفته اند. شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک پهپاد بمب‌گذاری شده در آسمان یکی از شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور نوار غزه منفجر شده است.

۱۵:۳۰ شهادت ۸۳ نفر در غزه

وزارت بهداشت غزه امروز پنجشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد تاکنون ۸۳ نفر در حملات هوایی رژیم صهیونیستی به این منطقه به شهادت رسیده‌اند. در این بیانیه آمده است: ۱۷ نفر از شهدا کودک و ۶ نفرشان زن هستند. همچنین ۳۸۸ غیر نظامی دیگر در پی این حملات مجروح شده‌اند که از این میان ۱۱۵ نفرشان کودک و ۵۰ تن نیز زن هستند.

۱۵:۰۰ اتحادیه اروپا خواستار توقف فوری درگیری‌ها در فلسطین شد

اتحادیه اروپا خواستار پایان فوری خشونت‌ها در سرزمین‌های اشغالی برای جلوگیری از درگیری‌های گسترده‌تر شد.

روزنامه فرانسوی لوفیگارو اعلام کرد: اتحادیه اروپا به دنبال تشدید درگیری‌ها میان فلسطینیان و اسرائیل خواستار توقف فوری آن شده است.

«جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اروپا با ابراز نگرانی از از افزایش شمار کشته‌ها و زخمی‌ها در میان غیرنظامیان به خصوص کودکان تصریح کرد: اولویت اصلی حمایت از غیرنظامیان است، تمام تلاش‌ها باید با هدف جلوگیری از تلفات غیرنظامیان و تنش زدایی صورت گیرد.

وی با نادیده گرفتن کشتار مردم بی گناه غزه و جنایات تاریخی رژیم اشغالگر قدس بیان کرد: شلیک بی رویه موشک‌ها از جانب حماس و دیگر گروه‌های مقاومت به غیرنظامیان اسرائیلی غیر قابل قبول است.

۱۴:۴۰ دلارها و مقامات آمریکایی عامل تداوم جنایات جنگی اسرائیل هستند

«سارا لی واتسون» مدیر سابق بخش خاورمیانه دیدبان حقوق بشر، در پیام خود در توئیتر می‌نویسد: دلارهایی که که به عنوان مالیات پرداخت می‌کنیم و مقاماتی که انتخاب می‌کنیم موجب تداوم آپارتاید و جنایات جنگی اسرائیل و محافظت از آن در برابر پاسخگویی می‌شوند. در این مورد هیچ راه جداگانه ای وجود ندارد. این به ما مربوط است.

۱۴:۲۰ واژگونی خودروی نظامیان صهیونیستی

منابع عبری زبان اعلام کردند که مقاومت یک خودروی نظامی ارتش را در نزدیکی کرم ابو سالم در جنوب نوار غزه هدف قرار داده که طی آن ۴ نظامی به شدت زخمی شدند. افزون بر این شهرک‌های ناحل عوز و النقب غربی هم اکنون هدف حمله راکتی مقامت قرار گرفتند.

ارتش رژیم صهیونیستی از انتشار جزئیات هدف قرار گرفتن جیپ نظامی این رژیم با موشک کورنت در جنوب نوار غزه خودداری می‌کند.

وزارت کشور فلسطین اعلام کرد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی صبح امروز چند موشک به سمت ساختمان این وزارتخانه در استان رفح شلیک کرده و آن را تخریب کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که فرماندهان این رژیم امروز در مورد احتمال حمله زمینی به غزه تصمیم‌گیری خواهند کرد.

۱۴:۰۰ مواضع جدید آلمان و روسیه

«هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان خواستار پایان فوری درگیری‌ها بین نظامیان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان شد و اعلام کرد که مناقشه خاورمیانه راه حل نظامی ندارد و باید از طریق سیاسی حل و فصل شود.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: حل درگیری های فلسطین و اسرائیل جز با ابزار سیاسی و دیپلماتیک امکان پذیر نیست.

۱۳:۵۶ نظرات متناقض مقامات صهیونیست

«آیلت شاکد» وزیر سابق دادگستری رژیم صهیونیستی در سخنانی اذعان کرد که پلیس این رژیم در شهرهایی که به صحنه درگیری فلسطینی‌ها و صهیونیستها تبدیل شده اند، به نوعی تسلیم شده و کاری نمی‌تواند انجام دهد.

در همین حال، «اِلی کوهن» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی امروز پنج‌شنبه از رد تمامی پیشنهادهای آتش‌بس که از سوی طرف‌های بین‌المللی و منطقه‌ای ارائه شده بود، خبر داد.

۱۲:۱۰ شلیک به فرودگاه رامون

«ابوعبیده» سخنگوی گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس امروز (پنج‌شنبه) از شلیک موشک میان‌برد «عیاش» به سمت فرودگاه «رامون» در جنوب فلسطین اشغالی خبر داد.

ابوعبیده در ادامه گفت: موشک عیاش را به میان آوردیم و به دشمن می‌گوییم فرودگاه‌ها و تمامی جنوب تا شمال فلسطین در تیررس موشک‌های ما قرار دارد. این سلاحی است که در آسمان فلسطین به سمت هر هدفی که مشخص کنیم به پرواز درمی‌آید

وبگاه روزنامه «معاریو» نیز خبر داد که یک موشک به نزدیکی شهرک «ایلوت» که فرودگاه «رامون» در آن قرار گرفته، اصابت کرده است. روزنامه «هاآرتص» نوشته پروازها در فرودگاه رامون به حال تعلیق درآمده است

۱۱:۰۱ ورود میانیجیان مصری به تل آویو

آسوشیتدپرس از ورد یک هیات مصری به تل آویو با هف رایزنی با مقامات صهیونیستی جهت برقراری آتش بس خبر داد.

۱۰:۳۵ درخواست جانسون برای کاهش فوری تنش ها

«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس امروز پنجشنبه خواستار تنش‌زدایی فوری در فلسطین اشغالی شد.

جانسون در جمع خبرنگاران گفت: «قطعاً ما در انگلیس از دیدن آنچه می‌گذرد و چرخه خشونتی که به نظر می‌رسد به راه افتاده بسیار ناراحت هستیم».

نخست‌وزیر انگلیس افزود: «معتقدم مهم است که این چرخه شکسته شود و به این ایده انتقام‌جویی خاتمه دهیم و فکر می‌کنم که آنچه همه می‌خواهند شاهد باشند، تنش زدایی فوریِ فوری است».

تحولات پیشین فلسطین طی روزهای قبل را می‌توانید اینجا مشاهده کنید.