تعلل مبهم هیئت رئیسه شورای شهر تهران در رسیدگی به یک استعفا

تعلل مبهم هیئت رئیسه شورای شهر تهران در رسیدگی به یک استعفا

مهر؛ گروه جامعه: ۲۴ فروردین بود که حسن خلیل آبادی رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران از عضویت در شورا استعفا داد.

وی پس از چندین بار اعتراض نسبت به روند رسیدگی به پرونده باغات، طی نامه‌ای به محسن هاشمی رئیس شورای شهر از ادامه حضور در این صحن انصراف داد.

استعفایی برای شنیده شدن صدای اعتراض

در همین خصوص نیز ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با مهر، در پاسخ به این سوال که علت استعفای خلیل آبادی چیست، گفته بود: گاهی استعفای یک عضو شورا برای شنیده شدن صدای وی است. در واقع در برخی موارد آن عضو انتظاراتی داشته اما آن انتظارات محقق نشده در نتیجه برای پررنگ کردن توقعات و مسائل مدنظر خود، اقدام به استعفا می‌کند.

خداکرمی تصریح کرد: در برخی موارد نیز وقتی اعضا مشاهده می‌کنند که اهداف مد نظر شورا آنطور که باید پیش نمی‌رود و شورا در مسیر اصلی خود قرار ندارد، اقدام به استعفا می‌کنند.

با این حال هاشمی ۳۱ فروردین ماه در جمع خبرنگاران در این خصوص گفت: بنده با ایشان جلسه‌ای داشتم و ایشان انتقاداتی به روش‌های هیئت رئیسه و برخی اعضا و عدم به نتیجه رسیدن تذکرات داشتند. همچنین انتقاداتی را به شیوه رسیدگی به موضوع باغات و مشکلات شهرری داشتند. به علاوه معتقد بودند که از موضوع گردشگری حمایت لازم انجام نمی‌شود.

هاشمی افزود: ایشان در هیئت رئیسه نیز صحبت‌های خود را مطرح کردند و در نهایت هیئت رئیسه با استعفای ایشان مخالفت کردند. علت عدم حضور ایشان در جلسه امروز نیز کسالت بود. از نظر بنده این موضوع قابل حل است و ان‌شاءالله ما ایشان را در جلسات آتی شورا خواهیم داشت.

با وجود اعلام رئیس شورای شهر مبنی بر حل شدن موضوع استعفای این عضو شورا، انتظار می‌رفت تا خلیل آبادی در جلسات بعدی صحن علنی شرکت کند.

این در حالی است که با وجود گذشت ۵ جلسه شورا از زمان تقدیم استعفای وی، همچنان شاهد عدم حضور خلیل آبادی در صحن هستیم.

خالی ماندن صندلی خلیل آبادی در شرایطی است که طی جلسات گذشته نیز هیچ واکنشی از سوی هیئت رئیسه یا اعضای شورا نسبت به عدم حضور این عضو انجام نشده و گویا استعفانامه خلیل آبادی هنوز تعیین و تکلیف نشده است.

پیدا و پنهان تکذیب استعفای خلیل آبادی

در همین خصوص علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با مهر، درباره آخرین وضعیت استعفای حسن خلیل آبادی گفت: استعفای آقای خلیل آبادی در هیئت رئیسه شورای شهر مطرح و دو جلسه‌ای نیز با حضور ایشان برگزار شد که آقای خلیل آبادی صحبت‌ها و موارد مورد انتقاد خود را مطرح کردند.

وی افزود: قطعاً استعفای ایشان از سوی هیئت رئیسه و اعضای شورای شهر پذیرفته نخواهد شد چرا که شورا با استعفای هیچیک از اعضای خود موافقت نخواهد کرد. در واقع اگر هر یک از اعضای دیگر نیز تقاضای استعفا کنند، این تقاضا به هیچ عنوان پذیرفته نخواهد شد.

سخنگوی شورای شهر تاکید کرد: آقای خلیل آبادی همواره پیگیر مشکلات و چالش‌های مناطق جنوبی شهر بوده و حضور ایشان در شورا بسیار اهمیت دارد.

اعطا در پاسخ به این سوال که به دلیل عدم حضور خلیل آبادی در جلسات اخیر شورای شهر چیست، ابراز داشت: فکر نمی‌کنم که دلیل عدم حضور ایشان به موضوع استعفا ارتباطی داشته باشد.

دلیل کش دار شدن ماجرای استعفا چیست؟

با وجود تکذیب استعفای خلیل آبادی از سوی سخنگوی شورای شهر و تاکید وی بر پایان یافتن روند رسیدگی به این موضوع، با این حال خلیل آبادی طی روزهای گذشته حاضر به مصاحبه با رسانه‌ها نشده است.

به طوری که دفتر وی نیز در پاسخ درخواست به مهر، برای انجام مصاحبه اعلام کرده است که وی از شورای شهر استعفا داده و این استعفانامه نیز هنوز تعیین تکلیف نشده است.

حال با این اوصاف، شاید تعلل هیئت رئیسه شورای شهر در رسیدگی به استعفای خلیل آبادی، ناشی از نگرانی شورا از عدم بازگشت وی و مطرح شدن دوباره ورود عضو علی‌البدل یعنی مهدی چمران به ترکیب یکدست اصلاح طلب شورای پنجم باشد.