تغییر ترکیب تیم ملی تنیس روی میز بانوان بعد از یک سال

تغییر ترکیب تیم ملی تنیس روی میز بانوان بعد از یک سال

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی تنیس روی میز بانوان ایران که بعد از حضور در مسابقات تیمی قهرمانی جهان (مهرماه – چین) در هیچ رویداد دیگری شرکت نداشت، قرار است فصل جدید اردوها و اعزام های خود را با برگزاری رقابت های انتخابی به منظور تعیین ترکیب جدید آغاز کند.

زمان دقیق برگزاری این رقابت ها مشخص نیست اما قرار است با حضور ۱۲ بازیکن برگزار شود. این بازیکنان از طریق رنکینگ جهانی و نتیجه رقابت های آزاد و دسته یک بزرگسالان مشخص می شوند.

مسابقات تنیس روی میزآزاد و دسته یک بزرگسالان از ۱۸ بهمن ماه در زنجان آغاز می شود. ۸ بازیکن برتر شرکت کننده در این رقابت ها همراه با ۴ نفر برتر رنکینگ جهانی، ترکیب بازیکنان شرکت کننده در مسابقات انتخابی تیم ملی را تشکیل می دهند.

به واسطه برگزاری این رقابت ها و با در نظر گرفتن تعداد نفرات اعزامی به رویدادهای پیش رو، ترکیب جدیدتیم ملی مشخص می شود.

مسابقات قهرمانی آسیا و بازیهای آسیایی دو رویداد پیش روی تنیس روی میز بانوان است. کره ای ها ۳ تا ۱۰ سپتامبر میزبان مسابقات قهرمانی آسیا هستند. بازی های آسیایی اول تا ۱۶ مهرماه برگزار می شود.

آخرین رقابت های انتخابی تیم ملی تنیس روی میز بانوان اسفندماه سال گذشته و با توجه به در پیش بودن بازی های کشورهای اسلامی، بازی های آسیایی (لغو شد) و مسابقات قهرمانی جهان آخرین رقابت انتخابی برگزار شد که طی آن ندا شهسواری، شیما صفایی، مهشید اشتری و پریناز حاجیلو در ترکیب قرار گرفتند. البته الینا رحیمی برای مسابقات جهانی به این ترکیب اضافه شد.