تقدیر از دستاوردهای برتر در جشنواره شهید طهرانی‌مقدم بسیج دانشجویی

تقدیر از دستاوردهای برتر در جشنواره شهید طهرانی‌مقدم بسیج دانشجویی

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-09-01

فارس: آیین تجلیل و تقدیر از مراکز و دستاوردهای برتر جایزه ملی شهید طهرانی‌مقدمِ بسیج دانشجویی در دو استان اصفهان و فارس با حضور مسئولین سپاه استان و به همت بسیج دانشجویی استان برگزار شد.

محمدجواد نیک روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور و اقبالی معاون پژوهش و فناوری این سازمان در ابتدای این دو رویداد که به صورت جداگانه در دو استان برگزار شد، به صورت مجازی به ایراد نکاتی پرداختند.

نیک روش ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین سپاه استان بابت اهتمام ورزیدن به مراکز تحقیقاتی و نخبگان دانشجویی، گفت: امیدواریم تا این حرکت عظیمی که در مراکز تحقیقاتی شکل گرفته است به همین صورت ادامه پیدا کند تا با رویکرد مساله محوری که مراکز اتخاذ کرده اند در جهت پیش برد اهداف در گام دوم انقلاب اسلامی قدم بردارند.

در ادامه اقبالی ضمن تبریک به برگزیدگان جایزه ملی شهید طهرانی مقدم، از آغاز فصلی جدیدی از مواجهه با مشکلات توسط مراکز تحقیقاتی بسیج صحبت کرد و افزود: معاونت پژوهش و فناوری با هدف تشویق مراکز تحقیقاتی و حمایت از آن ها، شناسایی و معرفی دستاوردها و مراکز تحقیقاتی برتر اقدام به برگزاری جایزه ملی شهید طهرانی مقدم کرد. این جایزه به صورت فصلی برگزار خواهد شد که نخستین دوره آن در فصل تابستان برگزار شد.

براساس این گزارش مراکز در سه بخش مرکز تحقیقاتی برتر، مرکز تحقیقاتی حائز بیشترین پیشرفت و دستاورد برتر با یکدیگر به رقابت پرداختند و درنهایت به برگزیدگان هر بخش، جایزه‌ای به ارزش 200 میلیون ریال اختصاص یافت.

بر اساس آراء داوران، دستاورد «تولید صنعتی اتانول از پرمیت (آب پنیر)» متعلق به مرکز شتابدهی تحقیقات و فناوری‌های نوین در صنایع غذا و دارو (نیکا) از استان فارس توانست مقام اول این بخش را کسب کند. پس از آن، دستاورد «اسکالپ کولینگ» (دستگاه جلوگیری از ریزش مو در بیماران سرطانی) ساخته شده توسط مرکز تحقیقات شهید چمران از استان آذربایجان غربی و دستاورد «نانو پوشش ضدمیکروبی» (استفاده از سنتز سبز برای ایجاد پوشش ضد میکروب در محیط‌های بالینی) ارائه شده توسط مرکز رشد حسان از استان اصفهان به ترتیب جایگاه دوم و سوم این بخش را کسب کردند. همچنین جهت تقدیر از مراکز دوم و سوم، فعالیت‌های پژوهشی این مراکز مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

 

در استان اصفهان، مرکز رشد حسان که عنوان مرکز حائز بیشترین پیشرفت در بین مراکز تحقیقاتی کل کشور را از آن خود کرده است، توسط فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) مورد تقدیر قرار گرفت و تندیس جایزه ملی شهید طهرانی مقدم، لوح تقدیر و چک نمادین جایزه 200 میلیون ریالی را دریافت کرد.

سردار فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج)  اصفهان با بیان اینکه کارهای زیادی انجام شده و نباید از شکست ها ناامید شوید، بیان کرد: شرایط موجود به گونه ای است که برخی تمام تلاش خود را برای رفع کردن مشکلات انجام می دهند و برخی هم نه تنها مشکلی را حل نمی کنند با رانت خواری انگیزه رشد و تعالی و پیشرفت را هم از جوانان می گیرند که از این نارسایی ها ناامید نشوید و بر روی حرف خود بایستد و با یک نه گفتن و اخم کوتاه نیایید.

وی اضافه کرد: دنبال راه اندازی یک کلینیک صنعتی با حضور دانشجویان، اساتید دانشگاه ها، تولید و مصرف کنندگان هستیم که متأسفانه در این زمینه کارشکنی های زیادی انجام شده است؛ به دوستان اعلام کردیم که خدمه شماها می شویم اما این قدم مهم را برای رفع مشکلات صنایع استان بردارید.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان در خصوص اعتماد به جوانان به خصوص جوانان اصفهان، تصریح کرد: زمانی که ما در تحریم قرار گرفتیم فرانسوی ها گیربکس برای ناو جماران ایران ندادند اما در اصفهان و منطقه صنعتی امیرکبیر، گیربکس ناو جماران را تولید کردند و مشکل این ناو حل شد.

سردار فدا با توضیح اینکه معنای بیانیه گام دوم انقلاب، اداره کشور به دست مردم و جوانان است، بیان کرد: بیانیه گام دوم رهبر انقلاب می گوید امروز هم مانند زمان دفاع مقدس هر کسی به فراخور توانمندی های خود بخشی در دفاع از نظام و انقلاب نقش ایفا کند.

وی در پایان گفت: خوشحال شدم که امروز در خدمت شما جوانان بودم و زمانی که پای صحبت های شما می نشینم امیدوارتر می شوم و زمانی که این ظرفیت ها را می بینم به فرمایشات رهبر معظم انقلاب پی می برم که جوان امروز کشور اگر بالاتر از رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس نیست، پایین تر هم نیست.

و در استان فارس نیز فرمانده سپاه فجر سردار بوعلی به تقدیر از مرکز شتابدهی نیکا که صاحب عنوان برترین دستاورد تحقیقاتی شده بودند، پرداختند و تندیس جایزه ملی شهید طهرانی مقدم، لوح تقدیر و چک نمادین 200 میلیون ریالی را به این مرکز تقدیم کرد.

 

سردار بوعلی از اختصاص فضای کاری و تحقیقاتی به مراکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی فارس توسط سپاه استان خبرداد.

و خاطر نشان کردند: برخورداری استان فارس از نخبگان علمی که در مراکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی فعالیت می کنند مایه مباهات و خرسندی است و تلاش خواهیم کرد که در حد توان از این مراکز حمایت کنیم.

انتهای پیام/