تمرین ویژه کماندوهای ترکیه و پاکستان با هدف مقابله با تروریست‌ها

تمرین ویژه کماندوهای ترکیه و پاکستان با هدف مقابله با تروریست‌ها

فارس: منابع خبری غروب یکشنبه به وقت تهران از انجام رزمایش ویژه سه هفته‌ای‌ یگان‌های ویژه ارتش ترکیه و پاکستان خبر دادند.

روزنامه «داون» در این زمینه نوشت که این تمرین نظامی مشترک بین ترکیه و پاکستان تحت عنوان «آتاتورک 2012» روز شنبه در «تاربلا» در پاکستان به پایان رسید.

بر اساس این گزارش، نیروهای ویژه ترکیه و پاکستان (SSG) در این تمرین نظامی سه هفته‌ای مشارکت کردند. این تمرین سه هفته‌ای بر عملیات مقابله با تروریسم، شامل ‌جستجو، ایجاد موانع و پاکسازی منطقه با پشتیبانی یگان‌های رزمی هوایی دو کشور برای نجات گروگان‌ها متمرکز بود. نیروهای شرکت کننده در این رزمایش همچنین ورزشهای رزمی و سقوط آزاد را تمرین کردند.

این رزمایش درحالی صورت گرفت که نیروهای ویژه پاکستان و ترکیه هرکدام با گروه‌های تروریستی و قاچاقچیان در کشورهای خود مواجه هستند. نیروهای ویژه پاکستان، هم مرز با ایران با  تروریست‌های وابسته به القاعده و برخی گروه‌های دیگر درگیرند و یگان‌های ویژه ترکیه، دیگر کشور همسایه ایران نیز سال‌هاست که با نیروهای پ‌ک‌ک ‌(حزب کارگر کردستان ترکیه) مواجه هستند.

 نیروهای ویژه ترکیه هفته گذشته حملاتی را علیه مواضع پ‌ک‌ک در شمال عراق انجام دادند که به گفته وزارت دفاع این کشور در پاسخ به کشته شدن 13 شهروند این کشور به دست نیروهای پ‌ک‌ک بود.

ترکیه از چندی قبل دو عملیات گسترده برون مرزی با نام «پنجه عقاب» و «پنجه ببر» را در شمال عراق، با هدف نابودی نیروهای پ‌ک‌ک آغاز کرد که با اعتراض شدید دولت بغداد و مقامات مسئول عراقی مواجه شد، اما آنکارا بی‌توجه به این اعتراض‌ها به نقض حاکمیت عراق، تاکید دارد که به عملیات خود ادامه دهد.

وزارت دفاع ترکیه چندی قبل نیز از حمله هوایی علیه مواضع پ‌ک‌ک در منطقه «قندیل» در شمال عراق و تلفات وارده بر نیروهای پ‌ک‌ک ‌خبر داد.

 انتهای پیام/.