توافق شهرداری با دانشگاه علوم پزشکی تهران/ ساخت مرکز ویژه درمانی در جنوب پایتخت

توافق شهرداری با دانشگاه علوم پزشکی تهران/ ساخت مرکز ویژه درمانی در جنوب پایتخت

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-27

محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری تازه ترین ها، در مورد تفاهم نامه شهرداری منطقه ۱۷ با دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهارداشت: در ماه‌های اخیر تلاش زیادی شده است تا کمبودهای مختلف منطقه به خصوص در مورد مراکز فرهنگی، آموزشی، ورزشی و درمانی برطرف شود و در این راستا برنامه‌هایی برای چند محله از منطقه اجرایی شده یا در دست اجرا است.

وی به برنامه در نظر گرفته شده برای محله ثامن اشاره کرد و افزود: این محله یکی از محلات کلیدی در منطقه 17 است که برای بهبود وضعیت آن برنامه‌های ویژه‌ای داریم که از جمله این برنامه‌ها افزایش سرانه فضای فرهنگی، ورزشی، آموزشی و درمانی است.

کلهری از انعقاد توافق با دانشگاه علوم پزشکی برای انجام یک پروژه بزرگ در محله ثامن خبر داد و خاطرنشان کرد: با توافق صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی قرار است خلا مرکز فرهنگی و درمانی در منطقه 17 با احداث دو مرکز ویژه برطرف شود.

وی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه بخشی از ساختمان‌های محله ثامن عقب نشینی خواهد کرد تا زمینه ساخت یک مرکز فرهنگی و یک کلینیک درمانی فراهم شود که در این راستا دانشگاه علوم پزشکی قرار است همکاری‌های ویژه‌ای با شهرداری داشته باشد.

کلهری با بیان اینکه ساخت این ۲ مرکز جدید دستاوردهای زیادی خواهد داشت، تأکید کرد: مهمترین دستاورد، بالارفتن سرانه فرهنگی و سرانه درمانی پهنه جنوب غربی تهران به خصوص محلات منطقه 17 خواهد بود.

شهردار منطقه 17 با بیان اینکه توافقنامه قطعی شده و به زودی دستورات لازم برای آغاز این پروژه صادر می‌شود، بیان داشت: با توجه به تخریب فعلی ساختمان‌های معابر، ورودی محله ثامن تعریض خواهد شد و در تردد خودروها تسهیل ایجاد می‌شود و از سوی دیگر دستگاه‌های خدمت رسان مثل آتش نشانی و آمبولانس نیز با وضعیت بهتری آماده امدادرسانی خواهند بود.

انتهای پیام/