توان تزریق ۲۰هزار واکسن در گلستان/مشکل کمبود سرم بزدوی رفع می شود

توان تزریق ۲۰هزار واکسن در گلستان/مشکل کمبود سرم بزدوی رفع می شود

عبدالرضا فاضل در گفتگو با تازه ترین ها به نقل از مهر اظهار کرد: قبلاً در کشور کمبود داروی رمدسیویر وجود داشت اما هم اکنون این دارو در داخل تولید شده و قیمت کشوری آن ۷۰۰ هزار تومان و قیمت خارجی آن یک میلیون تومان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: بیمه‌ها برای این دارو قرارداد بسته و تنها ۱۰ درصد آن را بیمار پرداخت می‌کند و تاکنون در تأمین آن مشکلی نداشتیم.

فاضل ادامه داد: داروی اکتمرا که نام ایرانی آن «تمزیوا» است، وارداتی بوده و به صورت قاچاق به کشور وارد می‌شود.

وی بیان کرد: سهمیه گلستان روزانه ۵۰ آمپول بوده ولی نیاز ما به ۳۰۰ آمپول هم می‌رسد و در زمینه تأمین آن مشکل داریم لذا باید با واردات مشکل آن حل شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: تاکنون در تهیه سرم بیمارستان‌ها مشکلی نداشتیم اما در داروخانه‌ها در مقاطع مختلف مانند تعطیلات و مانند آن همچنان کمبود داریم که به زودی برطرف خواهد شد.

فاضل همچنین توضیح داد: چهار هفته افزایشی کرونا را در گلستان تجربه کردیم و بعد چند روز اخیر به شرایط ثبات و نزولی رسیده ایم ولی با وجود شکننده بودن شرایط احتمال موج ششم هم وجود دارد.

وی در خصوص واکسیناسیون گفت: اگر شرایط تأمین واکسن خوب باشد، توان تزریق روزانه ۲۰ هزار دوز واکسن در گلستان وجود دارد.

فاضل بیان کرد: یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در گلستان جامعه هدف واکسیناسیون بوده و تا کنون ۴۶۰ هزار دوز واکسن تزریق شده است.