توزیع اقلام غذایی و بهداشتی میان زلزله زدگان اندیکا

توزیع اقلام غذایی و بهداشتی میان زلزله زدگان اندیکا

به گزارش خبرگزاری مهر، کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص آخرین وضعیت امداد رسانی به مردم زلزله زده شهرستان‌های اندیکا و ایذه گفت: تعداد افراد امدادرسانی شده در شهرستان اندیکا ۴ هزار و ۳۶۰ نفر و در شهرستان ایذه ۹۶ نفر بوده است که در زلزله‌های اخیر به نحوی خسارت دیده‌اند.

وی افزود: بیش از یک هزار تخته پتو، ۷۵۳ تخته موکت، ۱ هزار و۳۸۱ کیلوگرم نایلون پوششی، ۱ هزار و ۷۴۵ کیلوگرم برنج، ۱ هزار و ۳۰۱ کیلوگرم قند و شکر، ۴ هزار و۵۲۱ قوطی کنسرو، ۲۵۴ بسته چای، ۶۲۹ کیلوگرم حبوبات، ۶۴۶ قوطی پودر لباسشویی و ۸۹۱ قالب صابون در میان زلزله زدگان توزیع شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: تا به امروز ۶۲۷ چادر امدادی در میان خانواده‌هایی که منازل آنها آسیب دیده، توزیع و شرایط اسکان اضطراری برای آنها فراهم شده است. همچنین ۸۴۷ شعله والور و ۱۵۰ مخزن آب نیز بین خانواده‌های متاثر از زلزله توزیع شد.

همتی با اشاره به سایر کمک‌های انجام شده از سوی جمعیت هلال احمر به مردم زلزله زده شهرستان اندیکا ادامه داد: ۷۵ ست ظروف، ۳۳۸ شعله فانوس، ۹۱ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۱۶۷ عدد گالن آب و ۶۰ لیتر مایع شوینده نیز در میان زلزله زدگان توزیع شده است.

وی افزود: با تلاش‌های شبانه روزی ۲۶ تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان که در بخش‌های مختلف شهرستان اندیکا در حال خدمت هستند، عملیات امدادرسانی به صورت هوایی و زمینی بی وقفه در جریان است. در مجموع ۲ هزار و ۸۲۹ خانوار در اندیکا مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند و ۱۵ باب خانه روستایی نیز در بخش سوسن شهرستان ایذه تخریب شده است که کار امدادرسانی به اهالی این مناطق ادامه دارد.

همتی با اشاره به ضرورت غافل نشدن از واکسیناسیون عمومی عنوان کرد: تزریق واکسن‌های مقابله با ویروس کرونا در مناطق صعب‌العبور اندیکا با همکاری تیم واکسیناسیون شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر در حال انجام است و علاوه بر آن به منظور پیشگیری از شیوع بیماری‌های دامی، غربالگری دام‌ها نیز توسط تیم دامپزشکی در روستای چال انجیره صورت پذیرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر در پایان گفت: با شکل‌گیری قرارگاه امدادرسانی متشکل از جمعیت هلال احمر، سپاه حضرت ولیعصر (عج)، بنیاد احسان، بنیاد برکت و مجموعه‌های مردم نهاد، هماهنگی‌های بین بخشی با هدف پرهیز از فعالیت‌های موازی، مشارکت خیرین و تسریع در توزیع اقلام مورد نیاز آسیب‌دیدگان صورت پذیرفته است. لازم به ذکر است که مناطق زلزله زده خوزستان، جز مناطق محروم کشور هستند و هلال احمر با تمام توان روند امدادرسانی به این مردم عزیز را ادامه خواهد داد تا مشکلات آنها هر چه سریع‌تر برطرف شود.

منبع : مهر