توزیع روزانه غذا و افطاری در سطح کشور/ افزایش تعداد حامیان

توزیع روزانه غذا و افطاری در سطح کشور/ افزایش تعداد حامیان

حبیب الله آسوده در گفتگو با خبرنگار مهر به اشاره به آغاز پویش مهدوی- افطاری ساده در سطح کشور اظهار کرد: همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان این پویش با مشارکت و همکاری هیئت مذهبی، مراکز نیکوکاری، خیرین و مساجد در سطح کشور آغاز شده است.

وی ادامه داد: راهبرد و سیاست کمیته امداد در این طرح، رویکرد مردمی است و در واقع کمیته امداد بستری را فراهم کرده است تا خیرین، هیأت مذهبی و مراکز نیکوکاری در این ماه مبارک در راستای ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری گام بردارند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه بالغ بر ۱۵۰۰ آشپزخانه در پویش اطعام مهدوی – افطاری ساده فعالیت دارند، گفت: بسته‌های غذایی طبخ شده توسط خیرین و گروه‌های جهادی در بین خانواده‌های نیازمند، مددجویان و…. توزیع می‌شود.

آسوده با بیان اینکه همزمان با طبخ و توزیع غذاهای اشاره شده، بسته‌های معیشتی نیز در اختیار افراد نیازمند قرار می‌گیرد، افزود: با توجه به اینکه توزیع غذا در برخی از مناطق صعب‌العبور و حاشیه شهرها سخت و دشوار است به همین منظور کمیته امداد با حمایت خیرین و نیکوکاران بسته‌های ارزاق را تهیه و در اختیار این افراد قرار می‌دهد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد همچنین به برنامه‌ریزی این نهاد همزمان با هفته اکرم اشاره کرد و گفت: هفته اکرام همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) آغاز و تا شهادت امیرالمومنین (ع) ادامه خواهد داشت و در این راستا نیز بنا داریم در هفته اکرام تعداد حامیان ایتام خود را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون یک میلیون و ۳۵۰ هزار حامی از ۴۰۰ هزار یتیم و طرح محسنین حمایت می‌کنند، تصریح کرد: تمام ایتام تحت پوشش امداد دارای حامی هستند و در هفته اکرام بنا داریم تعداد حامیان خود را برای ایتام و همچنین طرح محسنین افزایش دهیم تا سرانه پرداختی به ایتام و محسنین بیشتر شود.

منبع : مهر