توزیع متوازن بودجه در سطح کشور/وزارت نیرو در صف اول ارائه خدمات

توزیع متوازن بودجه در سطح کشور/وزارت نیرو در صف اول ارائه خدمات

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-07-22

به گزارش خبرنگار خبرنگار اقتصادی تازه ترین ها، رضا اردکانیان، وزیر نیرو امروز در مراسم بهره برداری از طرح هوشمندسازی مرکز اتفاقات و جایگزینی کامل شبکه هوایی پایتخت با کابل خودنگهدار در بیان این نکته که از بعد از جنگ جهانی دوم کشور کمتر توسعه یافته وجود ندارد، گفت: البته این به معنای تقسیم متوازن توسعه نیست و در گذشته شاهد تقسیم بندی کشورهای جهان اول، دوم و سوم بودیم. در حالی که اکنون به این شکل نیست.

وزیر نیرو با اشاره به اقدامات وزارت‌خانه تحت امر خود، تاکید کرد: وزارت نیرو جزو مجموعه‌هایی است که علاوه بر انجام امور زیربنایی و عمرانی کارهای خدماتی نیز انجام می‌دهد و در صف اول ارائه خدمات در بخش‌های آب، برق و فاضلاب به مردم است. در همین راستا نیز پروژه‌های متعددی در حال انجام است.

این مقام مسئول در بیان این نکته که در حال حاضر شکل توسعه و بودجه رسانی برای آن نسبت به گذشته تغییر کرده است، توضیح داد: اکنون تخصیص بودجه از قله به ذیل نیست که تنها شاهد توسعه یافتگی در تهران باشیم، بلکه بودجه رسانی را به طور متوازن در کشور تقسیم شده است.

*طرح هوشمندسازی مرکز اتفاقات برای اولین بار در سیستان و بلوچستان اجرا شد

وی با اشاره به اینکه استان سیستان و بلوچستان نخستین استانی است که از طرح هما بهره مند شده است، افزود: 6 شهر دیگر نیز در حال اجرای طرح هما و همچنین خودنگه دار کردن کابل‌های هوایی هستند که در ادامه این طرح‌ها به شهر تهران نیز رسیده است.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه درصدد هوشمندسازی فعالیت‌های خود هستیم، ادامه داد: تمامی شرکت‌های زیرمجموعه ما تلاش می‌کنند هوشمند شوند یعنی با بهره وری بالا خدمت رسانی کنند البته هدف نهایی ما این است تا خدمات هوشمند ارائه دهیم تا در نتیجه مشترکین هوشمند نیز داشته باشیم.

*مردم مالیات پنهان می‌پردازند

اردکانیان، ضمن تشریح بحث یارانه پنهان، گفت: همانطور که بسیار شنیده ایم در محافل مختلف صحبت از اختصاص یارانه پنهان به مردم است، اما ذکر این نکته ضروری است که ما همان طور که به مردم یارانه پنهان می‌دهیم از آنها مالیات پنهان نیز دریافت می‌کنیم.

اردکانیان در تشریح مسئله مالیات پنهان اخذ شده از مردم توضیح داد: اگر در بخش‌های مختلف کشور از بخش تولید تا خدمت رسانی بتوانیم، اقدامی انجام دهیم که هزینه کمتر، سرعت بیشتر و با زحمت کمتری به مردم خدمت کنیم و آن را انجام ندهیم در حقیقت در حال دریافت مالیات پنهان از مردم هستیم.

انتهای پیام/ب