توسعه همکاری‌های منطقه‌ای در دستور کار سیاست خارجی ما قرار دارد

توسعه همکاری‌های منطقه‌ای در دستور کار سیاست خارجی ما قرار دارد

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در مراسم دریافت استوارنامه «بدر عبدالله المنیخ» سفیر جدید کویت، روابط جمهوری اسلامی ایران با کویت را عمیق و متکی به اعتقادات و فرهنگ دو کشور دانست و افزود: ظرفیت‌های موجود در ایران و کویت این امکان را فراهم می‌کند که دو کشور همکاری‌های اقتصادی و روابط تجاری خود را تا چندین برابر سطح فعلی افزایش دهند.

رئیس جمهور با یادآوری این نکته که جمهوری اسلامی ایران همواره دوست روزهای سخت همسایگان خود بوده، گفتگو میان همسایگان و ارتقای همکاری کشورهای منطقه را مؤثرترین راه حل مشکلات دانست و تصریح کرد: دخالت بیگانگان در مسائل منطقه نه تنها مشکلی را حل نکرده، بلکه همواره باعث بروز مشکلات بوده است.

رئیس جمهور تاکید کرد: هر چند اعتماد سازی در روابط دو جانبه نقطه آغاز همکاری‌های منطقه‌ای همه جانبه است، اما دشمنان که نتوانستند در اراده ایجاد شده بین دولتهای منطقه برای تعامل مؤثر خللی وارد کنند، تلاش می‌کنند با ترفندهای فریبکارانه در مسیر توسعه و تحکیم همکاری‌های منطقه‌ای مانع تراشی کنند که موفق نخواهند شد.

«بدر عبدالله المنیخ» سفیر جدید کویت نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام‌ها و تهیّات امیر و ولیعهد کویت به آیت‌الله رئیسی گفت که با مأموریت تحکیم بیشتر روابط ایران و کویت به تهران آمده است و قصد دارد چشم‌انداز و افق گسترده‌تری در روابط دو کشور بگشاید.

سفیر جدید کویت تصریح کرد: دولت متبوعش ضمن استقبال از سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی تعامل بر پایه گفتگو، بر این باور است که راهکار صحیح رفع چالش‌های موجود در منطقه و نیز ارتقای سطح همکاری‌های منطقه‌ای گفتگو است.

وی همچنین از رویکرد رئیس جمهوری اسلامی ایران در اولویت دادن به گفتگو و تعامل با کشورهای منطقه قدردانی کرد.

منبع : مهر