توضیح امیلیانو مارتینس درباره شادی جنجالی‌اش پس از قهرمانی در جام جهانی

توضیح امیلیانو مارتینس درباره شادی جنجالی‌اش پس از قهرمانی در جام جهانی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیلیانو مارتینس دروازه‌بان تیم ملی فوتبال آرژانتین با حرکات جنجالی که در جشن قهرمانی این تیم در جام جهانی پس از بازگشت به خانه انجام داد، خودش را در معرض انتقادات فراواتی قرار داد. سنگربان استون‌ویلا نه تنها پس دریافت جایزه دستکش طلایی جام جهانی 2022 به عنوان بهترین دروازه‌بان جام جنجال‌ساز شد، بلکه در جشن خیابانی بازیکنان آلبی‌سلسته در بوئنوس آیرس به خاطر انجام حرکتی که توهین و تحقیر کیلیان امباپه، مهاجم تیم ملی فرانسه (رقیب آرژانتین در فینال جام جهانی) قلمداد شد، سر و صدای زیادی به راه انداخت.

او اکنون درباره حرکاتش با نشریه فرانسه فوتبال گفت‌و‌گویی انجام و دلیل طعنه‌های توهین‌آمیزش به امباپه را توضیخ داده است.

مارتینس گفت: مردم در طول مسیر حرکت‌مان کلی عروسک به سمت ما پرتاب کردند. به سمت خود من که نزدیک به یکصد عروسک پرتاب شد. یکی از آنها هم که با شبیه امباپه ساخته شده بود جلوی پای من انداخته شد. آن را برداشتم چون از دیدنش خنده‌ام گرفت. دو ثانیه‌ای نگاهش کردم و آن را به کنار انداختم. تمام داستان همین بود. چطور می‌توانستم امباپه را دست بیندازم؟ آن هم در شرایطی که او به من چهار گل زده بود، چهار گل در فینال جام جهانی. او احتمال باید فکر کرده باشد که من من عروسکش هستم. تکرار می‌کنم که برای امباپه احترام فراوانی قائل هستم. من این را هم باید درباره او به شما بگویم: او بهترین بازیکن فرانسوی است که در عمرم دیده‌ام.

مارتینس 30 ساله سپس خاطره‌ای از اتفاقات پایان بازی فینال جام جهانی 2022 بازگو کرد، دیداری که در آن امباپه هر سه گل فرانسوی‌ها را در وقت‌های معمول و اضافه زد و زننده یکی از گل‌های تیمش در ضربات پنالتی بود. مارتینس گفت: بعد از بازی من به امباپه گفتم که باید به خودش افتخار کند و سر خود را بالا بگیرد، چون عملکردش فوق‌العاده بود و یکی از بهترین بازیکنان دنیا است. من این را هم به او گفتم که بازی مقابلش برای من لذت‌بخش بود و اینکه او یک تنه داشت فرانسه را قهرمان می‌کرد. او پسر با استعداد سرشار است. من تا با او روبه‌رو نشده بودم نمی‌دانستم که چقدر با استعداد و متفاوت از سایرین است. وقتی که لئو (مسی) بازنشسته شود، امباپه کلی توپ طلا خواهد بود.

انتهای پیام/