توقف چند ماهه بیش از 4 میلیون تن کالا در گمرکات کشور

توقف چند ماهه بیش از 4 میلیون تن کالا در گمرکات کشور

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-07-15

حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی تازه ترین ها، با اشاره به وضعیت متلاطم موجود در بازار گفت: وضعیت متلاطم اقتصاد کشور به خاطر گره زدن همه چیز به مذاکره با غرب است.

وی افزود: در واقع با گره زدن همه موضوعات به مذاکرات اقتصاد ما را شرطی کردند که اگر روابط با غرب خوب باشد اقتصاد هم خوب می‌شود!

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: ما منکر ارتباط با کشورهای دیگر نیستیم اما با منوط کردن همه چیز به مذاکره مخالفیم.

میرتاج‌الدینی خاطرنشان کرد: در جریان مذاکرات و برجام،‌ آمریکا از امتیازات خود در این توافقنامه برخوردار شد و بعد هم از آن بیرون آمد و ما ماندیم و انبوهی از مطالبات و حقوق برجامی‌مان که در برجام محقق نشد.

وی افزود: دولت باید به جای منوط کرده همه چیز به مذاکره با غرب در جهت تقویت تولید در داخل کشور گام برمی‌داشت و در آن صورت با وجود اعمال تحریم، باز هم شرایط ما بسیار بهتر از الان بود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در پایان گفت:‌ وقتی که اقتصاد کشور مبتنی بر توان داخلی باشد اولا در سایه تحریم کمتر آسیب می‌بیند و ثانیا اصل مذاکره با دیگر کشورها نیز بهتر انجام می‌شود؛ چراکه کشورهای دیگر هم هیچ وقت با یک کشور ضعیف مذاکره نمی‌کنند و وارد تعامل نمی‌شوند و همیشه مذاکره در شرایط برابر با یک کشور توانمند انجام می‌شود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌