تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران در رده نهم ایستاد

تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران در رده نهم ایستاد

به گزارش خبرنگار مهر، آخرین دیدار تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران در مسابقات قهرمانی جهان شامگاه امروز پنجشنبه برابر مجارستان برگزار شد. در این دیدار ملی‌پوشان کشورمان با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی دست یافتند.

دیدار برابر مجارستان در مرحله تعیین رده بندی تیم‌های نهم تا سیزدهم رقابت‌های قهرمانی جهان برگزار شد. پیش از این و در این مرحله، ملی پوشان کشورمان برابر لهستان، فنلاند و بوسنی صاحب برتری شده بود.

بدین ترتیب تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران با مجموع ۴ برد و ۴ باخت در رده نهم مسابقات قهرمانی جهان قرار گرفت. این تیم در دوره پیشین این رقابت‌ها (۲۰۱۸ هلند) هم با کسب جایگاه نهم به کار خود پایان داد.

تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران در حالی دیدارهای خود در مرحله رده بندی تیم‌های نهم تا سیزدهم مسابقات قهرمانی جهان را با چهار برد متوالی و بدون باخت به پایان رساند که پیش از آن نتیجه هر چهار دیدار خود برابر آمریکا، اسلوونی و کانادا (مرحله مقدماتی) و اوکراین (مرحله یک هشتم) را واگذار کرده بود.

مسابقات والیبال نشسته قهرمانی جهان در هر دو بخش مردان و بانوان حکم انتخابی پارالمپیک را دارد.تیم‌های راه یافته به دیدار نهایی این رقابت‌ها صاحب سهمیه شدند اما تیم بانوان ایران با ناکامی از صعود به جمع هشت تیم برتر از این مهم بازماند.

منبع : مهر