تیم پاراتکواندو مردان ایران نایب قهرمان جهان شد/ انتخاب پوررهنما به عنوان فنی‌ترین بازیکن دنیا

تیم پاراتکواندو مردان ایران نایب قهرمان جهان شد/ انتخاب پوررهنما به عنوان فنی‌ترین بازیکن دنیا

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، نهمین دوره مسابقات پاراتکواندو قهرمانی جهان با حضور ۲۶۴ هوگوپوش از ۴۱ کشور از روز گذشته (شنبه – ۲۰ آذرماه) به میزبانی استانبول ترکیه آغاز شد و امروز به پایان رسید.

تیم ملی پاراتکواندو مردان کشورمان که با ۴ نماینده در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده بود، موفق شد با کسب 2 مدال طلا توسط مهدی پوررهنما و حامد حق شناس و یک پله صعود نسبت به دور قبل، بر سکوی دومی مسابقات جهانی 2021 بایستد و کاپ نایب قهرمانی را بالای سر ببرد. ضمن اینکه روسیه قهرمان شد و قزاقستان بر سکوی سومی ایستاد.

همچنین مهدی پوررهنما که طلای این دوره از رقابت‌ها را بدست آورد، به عنوان فنی ترین بازیکن انتخاب شد.

در بخش زنان نیز مهتاب نبوی بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد.

سعید صادقیان‌پور، مهدی پوررهنما، علیرضا بخت و حامد حق‌شناس ترکیب تیم ملی پاراتکواندو مردان کشورمان را تشکیل داده بودند. همچنین فاطمه دودانگه، مهتاب نبوی و رایحه شهاب در ترکیب تیم ملی پاراتکواندو زنان قرار داشتند.

پیام خانلرخانی سرمربیگری و مهدی احمدی مربیگری تیم مردان را برعهده داشتند. زنان پاراتکواندوکار کشورمان نیز با هدایت عاطفه کشاورز به عنوان سرمربی به مصاف رقبای خود رفتند.

این رقابت‌ها 14G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 140، 84 و 50/40 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم