جان باختن ۴۵ بیمار مبتلا به کرونا در فارس طی یک روز

جان باختن ۴۵ بیمار مبتلا به کرونا در فارس طی یک روز

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-09-02

به گزارش مهر، دکتر علی اکبری ظهر یکشنبه به خبرنگاران گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تا امروز، دوم آذر، دو هزار و ۱۹۵ نفر را در فارس بر اثر ابتلاء به این بیماری از دست داده‌ایم.

دکتر اکبری با اشاره به انجام ۴۶۵ هزار و ۵۷۴ تست تشخیصی از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون در استان افزود: مجموع بیماران کرونایی شناسایی شده در این مدت ۱۳۴ هزار و ۸۳۱ نفر است.

وی با بیان اینکه از دیروز تاکنون ۴۴۸ بیمار در بیمارستان‌های استان پذیرش شده‌اند، ادامه داد: این در حالی است که در همین بازه زمانی، تنها ۲۵۸ بیمار از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و این آمار حاکی از بالا بودن حجم مراجعه به بیمارستان‌ها است.

دکتر اکبری آمار بیماران مثبت قطعی و یا مشکوک علامت دار که در بیمارستان‌های استان بستری هستند را دو هزار و ۳۵۴ بیمار اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۷۸ بیمار در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

به گفته وی، ۱۱۴ هزار و ۴۵۱ نفر، از ابتدای شیوع بیماری تاکنون از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده در استان از روز گذشته تاکنون، از مردم خواست تا نسبت به رعایت اصول بهداشتی در این ایام دقت نظر ویژه داشته باشند و با پایبندی به این محدودیت‌ها، جان خود و عزیزانشان را در برابر کرونا محفوظ نگاه دارند.

وی بر پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی در دوران تعطیلی مشاغل و افزایش زمان فراغت افراد تاکید کرد و افزود: مهم‌ترین راه حل پایان این روزهای سخت همکاری عمومی است.