جدیدترین موضع گیران سران لبنان درباره تحرکات صهیونیستها

جدیدترین موضع گیران سران لبنان درباره تحرکات صهیونیستها

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، رئیس جمهوری و نخست وزیر لبنان ضمن بررسی تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی در مناطق مورد مناقشه توافق کردند که فورا از واسطه امریکایی برای سفر به بیروت دعوت شود.

بر اساس این گزارش، دفتر نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور در لبنان اعلام کرد که نجیب میقاتی در دیدار با میشل عون، رئیس جمهوری لبنان، با دعوت از «آموس هوکشتاین»، واسطه امریکایی مذاکرات لبنان و رژیم صهیونیستی درباره ترسیم مرزهای آبی، به لبنان توافق کرده است.

در این بیانیه تأکید شده است که در راستای پیگیری تحرکات دریایی کشتی واحد تولید گاز طبیعی رژیم صهیونیستی در نزدیکی منطقه مورد مناقشه در جنوب لبنان، نجیب میقاتی در کاخ ریاست جمهوری لبنان با میشل عون دیدار و اقدامات لازم در برابر تلاش‌های تل آویو برای ایجاد تنش در مرزهای جنوبی را بررسی کرد.

در این بیانیه آمده است که آنان توافق کردند که از واسطه امریکایی برای سفر به بیروت و بررسی نحوه تکمیل مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی جنوبی و تلاش برای تکمیل آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن دعوت کند.

آنان همچنین توافق کردند که در تماس با کشورهای جهان و سازمان ملل موضع لبنان را تشریح و بر حقوق ثابت و ثروت‌های طبیعی این کشور تأکید کنند.

در این بیانیه تأکید شده است که لبنان هرگونه اقدام رژیم صهیونیستی برای حفاری یا استخراج منابع طبیعی در آب‌های مورد مناقشه را اقدامی خصمانه و تهدیدی برای امنیت و صلح بین‌المللی و کارشکنی در روند مذاکرات ترسیم مرزها می‌دانند.

منبع : مهر