جدیدترین موضع گیری لندن درباره افغانستان

جدیدترین موضع گیری لندن درباره افغانستان

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از رویترز، «لوری بریستو» سفیر انگلیس در افغانستان با صدور بیانیه‌ای رسمی، از نزدیک شدن زمان تخلیه کامل بیش از ۱۵ هزار نیروی نظامی این کشور از خاک افغانستان خبر داد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه صادر شده از سوی سفیر انگلیس در همین خصوص آمده است: به زمان پایان عملیات (تخلیه) نزدیک می‌شویم؛ اما هنوز مردمی را که نیازمند ترک افغانستان هستند را فراموش نکرده و هر کاری برای کمک به آنها انجام خواهیم داد.

لازم به ذکر است «نیک کارتر» ریاست نیروهای مسلح انگلیس امروز طی سخنانی اعلام کرد که نظامیان این کشور تخلیه غیرنظامیان از افغانستان را امروز شنبه خاتمه خواهند داد و به این ترتیب بسیاری از پناهجویان افغان را که از شرایط اسکان در انگلیس برخوردار هستند؛ پشت سر خود جا خواهند گذاشت.

به ادعای کارتر، انگلیس برای خروج غیر نظامیان تعداد محدودی پرواز در پیش دارد که هنوز انجام نگرفته اند و بقیه پروازها هم به خروج نظامیان انگلیسی اختصاص خواهد یافت.

از دو هفته پیش به این سو، انگلیس بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ شهروند انگلیسی و پناهجوی افغان را از فرودگاه کابل خارج کرده است. با این حال انتظار می‌رود بین ۸۰۰ تا یک هزار و صد شهروند افغان که سابقه همکاری با دولت لندن را داشته اند، موفق به خروج از افغانستان نشوند