جزئیاتی از جلسه کمیسیون امنیت ملی با حجت‌الاسلام اژه‌ای

جزئیاتی از جلسه کمیسیون امنیت ملی با حجت‌الاسلام اژه‌ای

محمود عباسزاده مشکینی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جلسه امروز اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای، اظهار کرد: در این جلسه مسائل مرتبط با قوه قضائیه و تعاملات این قوه با مجلس مطرح و اعضای کمیسیون انتظارات مجلس از دستگاه قضائی را به سمع و نظر وی رساندند.

وی بیان کرد: مسائل مختلف مرتبط با امنیت ملی، موضوعات حوزه بین‌الملل و حقوق بشر قوه قضائیه و همچنین مسائل مرتبط با تکریم ارباب رجوع و افزایش رضایتمندی عمومی این قوه با رئیس قوه قضائیه در میان گذاشته شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان پیشنهادات خود را برای توسعه سرمایه‌گذاری خارجی و کوتاه کردن زمان رسیدگی به دعاوی و دادرسی‌ها و همچنین پیشنهاداتی در خصوص لوایحی که می‌تواند قوه قضائیه برای تسهیل امور ارائه کند، به رئیس و مسئولان عالی دستگاه قضائی تقدیم کردند.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان با مردم ارتباط مستقیمی داشته و از مشکلات آن‌ها آگاهی دقیقی دارند، گفت: با توجه به این مسئله تعامل خوب مجلس و قوه قضائیه بی‌شک می‌تواند تسهیل‌گر امور باشد و مسیر اجرای عدالت را کوتاه کند.

عباس‌زاده مشکینی تأکید کرد: همچنین صحبت‌های خوبی در این زمینه بین نمایندگان و رئیس قوه قضائیه مطرح شد و رئیس قوه قضائیه نیز در این جلسه نکات بسیار مهمی مطرح کرد و به محدودیت‌هایی که قوه قضائیه از حیث منابع و سخت‌افزاری دارد، اشاره کرد.

وی ادامه داد: همکاری و تعامل بین نمایندگان سه قوه در استان‌ها یکی از نکات مهم مورد اشاره رئیس قوه قضائیه بود و وی در این جلسه تأکید کرد که جلسات مستمری با حضور استاندار به عنوان عالی‌ترین مقام دولتی در استان‌ها، یکی از نمایندگان مجلس یا رئیس مجمع نمایندگان و رئیس کل دادگستری استان تشکیل شده و این هیئت سه نفره اهم مسائل کلان و استراتژیک آن استان را در حوزه تحقق و توسعه عدالت و تحقق اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و برداشتن موانع کسب و کار مورد بررسی قرار داده و راهکاریی را برای رفع مشکلات پیش روی آن ارائه دهند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه علاوه بر ریاست قوه قضائیه، غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت و طی سخنانی نکاتی را با اعضای کمیسیون امنیت ملی مطرح کردند.

منبع : مهر