جزئیات قتل رئیس اسبق سازمان پزشکی قانونی در سعادت‌آباد

جزئیات قتل رئیس اسبق سازمان پزشکی قانونی در سعادت‌آباد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ عقربه‌ها ساعت 7 صبح یکشنبه 30 مردادماه را نشان می‌داد که صدای شلیک 2 گلوله آرامش صبحگاهی خیابان ایران‌زمین محله سعادت‌آباد را در هم شکست.

لحظه‌ای بعد، یک زن جوان از پنجره آشپزخانه خانه خود که رو‌به‌روی صحنه جنایت قرار داشت، جسد خون‌آلود یک مرد سالخورده را روی آسفالت خیابان ایران‌زمین مشاهده کرد.

خیلی زود، این تیراندازی مرگبار و قتل پیرمرد سالخورده، از سوی این زن جوان به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش داده شد.

با اعلام این خبر، مأموران کلانتری 134 شهرک قدس، تیمی زبده از کارآگاهان اداره دهم و تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی به‌همراه محمدتقی شعبانی؛ بازپرس ویژه قتل شعبه دهم دادسرای امور جرائم جنایی راهی محل حادثه شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

اعضای تیم جنایی و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پس از حضور در خیابان ایران‌زمین با جسد خون‌آلود مرد حدوداً 85ساله‌ای مواجه شدند که از فاصله 6متری از ناحیه کمر هدف شلیک 2 گلوله قرار گرفته و به قتل رسیده بود.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - جزئیات قتل رئیس اسبق سازمان پزشکی قانونی در سعادت‌آباد

تحقیقات میدانی تیم جنایی نشان داد، مقتول علی محفوطی؛ رئیس اسبق پزشکی قانونی بوده که پس از خروج از خانه‌اش برای عزیمت به محل کار خود با انگیزه‌‌ای نامشخص توسط یک مرد میانسال به قتل رسیده است.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی و اعضای تیم جنایی در جریان تحقیقات میدانی متوجه دوربین مداربسته‌ای در خیابان ایران‌زمین شدند که رو‌به‌روی محل وقوع قتل نصب شده بود که در ادامه به بازبینی لحظه به لحظه فیلم ارتکاب این جنایت پرداختند.

در بازبینی فیلم این دوربین مداربسته مشخص شد قاتل میانسال که با ماسک و کلاه مشکی صورت خود را پوشانده بود، پس از چند ثانیه تعقیب کردن مقتول در خیابان ایران‌زمین از کوله‌پشتی خود یک کلت کمری بیرون آورده و ثانیه‌ای بعد، مرد سالخورده را هدف شلیک 2 گلوله قرار داده است.

به گزارش تسنیم؛ با دستور محمدتقی شعبانی؛ بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جرائم جنایی، جسد رئیس اسبق سازمان پزشکی قانونی برای بررسی‌های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی برای دستگیری عامل این جنایت وارد عمل شده‌اند.

انتهای پیام/+

منبع : تسنیم