جزییات سریال‌های نوروزی تلویزیون

جزییات سریال‌های نوروزی تلویزیون

فرارو: پخش سریال های نوروزی از امشب با “همبازی” ساخته سروش محمد زاده آغاز می شود. 

دو قسمت‌ باقیمانده “پایتخت” 29 و 30 اسفندماه و “نون‌خ” از اول فروردین روی آنتن شبکه یک سیما می‌آیند. شبکه دو از امشب “همبازی” را به آنتن می‌رساند و شبکه سه از فصل جدید “گاندو” با نام “لوتی” رونمایی می‌کند. شبکه پنج هم بعد از مدتی غیبت در کنداکتور نوروزی، امسال سریالی به نام “نوروزرنگی” دارد.

سریال پایتخت شش

پایتخت

فصل ششم سریال پایتخت سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا نیمه تمام ماند و قرار شد چند قسمت برای پایان بندی سریال ساخته شود. نهایتا دوقسمت پایانی سریال تولید شد.

چند روزی است خلاصه قسمت های فصل ششم سریال پایتخت آغاز شده است. قرار است روز های جمعه و شنبه از شبکه اول سیما پخش شود. 

سریال پایتخت با بازی محسن تنابنده، احمد مهران‌فر، هومن حاجی‌عبداللهی، بهرام افشاری، نسرین نصرتی، ابوالفضل رجبی و ریما رامین‌فر از پربیننده ترین سریال های تلویزیونی است. 

گفته می شود دو قسمت پایانی با محوریت بهتاش و زندگی فوتبالی او ساخته شده و به خط داستانی ارسطو نیز می‌پردازند.

پایتخت از شبکه اول سیما پخش می شود. 

سریال نون خ

نون خ ۳

فصل تازه “نون خ” طنز گرم و مخاطب پسند سعید آقاخانی امسال هم یکی از برگ های برنده تلویزیون است. 

پخش فصل سوم نون خ  از اول فروردین ماه از شبکه اول سیما آغاز می شود. فصل اول و دوم این سریال مخاطبان زیادی داشت. صداوسیما امید زیادی به ادامه موفقیت “نون خ” دارد. 

موضوع اصلی فصل سوم گویا ساختن معدن است و به گیاهان دارویی نیز مربوط می‌شود. نون خ  این‌بار بدون بازی حمیدرضا آزرنگ پخش خواهد شد.

دیگر بازیگران این سریال عبارتند از: سعید آقاخانی، اکبر عبدی، علی صادقی، شقایق دهقان، سیروس میمنت، سیدعلی صالحی، پاشا جمالی، هدیه بازوند و ندا قاسمی.

سریال همبازی

همبازی

سومین سریال مهم تلویزیون “همبازی” ساخته سروش محمد زاده است که از امشب۲۷  اسفند روی آنتن شبکه دو سیما می رود.

دیبا زاهدی، حسین مهری، کامران تفتی، نیلوفرکوخانی، مریم مومن، امیر کاظمی، ایمان صفا، پادینا کیانی، آتیلا پسیانی، همایون ارشادی، بهنام تشکر، کمند امیر سلیمانی و علیرضا اوسیوند بازیگران اصلی این سریال هستند. 

سریال همبازی مضمونی عاشقانه دارد و در ۲۶ قسمت پخش خواهد شد و به‌همین ترتیب، همبازی یکی از آن سریال‌هایی است که تا پس از ایام عید ادامه خواهند داشت. داستان سریال با محوریت اشتغال جوانان نوشته شده است و گویا ته‌رنگی طنزآمیز هم دارد.

سروش محمدزاده، کارگردان سریال همبازی، سریال سیاوش را برای شبکه نمایش خانگی ساخته است.

سریال لوتی

سریال گاندو ۲ یا لوتی

سریال شبکه سه برای نوروز ۱۴۰۰ قرار بود بوتیمار باشد اما سپس اعلام شد که شبکه سوم سیما امسال میزبان سریال لوتی خواهد بود. البته این سریال در واقع فصل دوم سریال گاندو است که فعلا با نام موقت لوتی معرفی شده است.

پخش فصل اول سریال گاندو حواشی فراوانی به وجود آورد و با واکنش تند دولت، وزارت خارجه و به ویژه محمد جواد ظریف وزیر خارجه همراه بود. ظریف این سریال را متهم به دروغ پردازی کرد. به‌همین دلیل گویا گاندو ۲ در سکوت خبری جلوی دوربین رفته است. گاندو ۲ یا لوتی داستانی امنیتی دارد و گویا این قسمت از مجموعه درباره دسیسه سرویسی خارجی برای ضربه زدن به ایران است.

بازیگران این سریال داریوش فرهنگ، وحید رهبانی، پندار اکبری، علی افشار، امیریل ارجمند و بهمن دان هستند. 

جواد افشار کارگردان این سریال است. 

گفته می شود پخش گاندو از ۳۰ اسفند آغاز می شود. 

سریال نوروزرنگی

سریال نوروز رنگی

سریال کمدی نوروز رنگی به مشهدِ دهه شصت سر زده است. این سریال ۲۰ قسمتی برای پخش در ساعت ۲۰ انتخاب شده است. علیرضا مسعودی، کارگردان این سریال که به علی مشهدی نیز مشهور است سابقه نویسندگی در سریال‌های کوچه اقاقیا، سه در چهار، سه‌دونگ سه‌دونگ و قرارگاه مسکونی را داشته است. او همچنین با شرکت در مسابقه خنداننده برتر بیش از پیش دیده شد.

این سریال برای پخش در شبکه پنج تولید شده است. 

علیرضا مسعودی، یوسف تیموری، داریوش سلیمی، سیاوش مفیدی، رابعه اسکویی، جواد خواجوی بازیگران این سریال‌اند. 

نوروز رنگی نیز از ۳۰ اسفند پخش می شود.

جدول سریال های نوروزی

صداوسیما برای نوروز مجموعه های دیگری نیز آماده کرده است از جمله “وجدان درد” و “دست‌انداز” که از شبکه نسیم و سلامت پخش می شوند.

کلبه عموپورنگ  نیز در ایام نوروز روی آنتن خواهد رفت. مجموعه‌ای که تا ماه مبارک رمضان هم طول می‌کشد و هدف‌گذاری‌ روی خانواده و توجه به اقوام است.